Trening – samodzielnie czy pod okiem eksperta?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Trening – samodzielnie czy pod okiem eksperta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podejmując decyzję o treningu i diecie, rozpoczynamy walkę o lepszą, zdrowszą wersję siebie. Sama zmiana nawyków żywieniowych nie da jednak nigdy tak dobrego efektu jak dieta połączona wraz z ćwiczeniami. Rozpoczynając trening, stajemy przed wyborem, czy rozpocząć go samemu w domu, czy raczej pójść na siłownie i oddać się w ręce profesjonalnego trenera personalnego. Odpowiedź nie jest tutaj jednoznaczna. Trening w domu jest z całą pewnością tańszy, dla wielu osób zwłaszcza mieszkających samemu, stanowi on także sporą oszczędność czasu. Trenując w domu, omijamy korki i wszelkie niedogodności związane z potrzebą dotarcia na siłownie. Są jednak sytuację gdy lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Dla kogo jest trening z trenerem.

Przede wszystkim każda osoba, która ma wady postawy, powinna szczególnie rozważyć wybór ćwiczeń pod okiem eksperta. Problemy z postawą mogą wymagać indywidualnego i profesjonalnie przeprowadzonego treningu. Tylko takie zajęcia dają gwarancję, że poprzez nasze niepoprawne ćwiczenia wada nie ulegnie pogłębieniu. Niestety w tym wypadku powiedzenie sport to zdrowie jest nie do końca prawdziwe. Dlatego ważne jest, aby mieć pewność, że trenujące nas osoby mają odpowiednią wiedzę popartą doświadczeniem W przypadku GYMu https://mindyourbody.pl/ wszyscy trenerzy personalni, posiadają odpowiednie wykształcenie z zakresu psychologii czy fizjoterapii. Należy jednak mieć na uwadze, że nie jest to regułą, warto poznać więc swojego trenera przed rozpoczęciem wspólnych ćwiczeń.

Kolejną grupą, która powinna zdecydować się na trening pod okiem profesjonalisty, są osoby, które w bardzo krótkim czasie oczekują efektu w zmianie swojej sylwetki. Indywidualny trening zawsze przyniesie pod tym względem nieco lepsze efekty. Obecność dodatkowej osoby w postaci trenera jest bardzo motywująca do pracy. Trudniej nam także o rezygnacje z treningu z powodu błahej wymówki gdy musimy podzielić się nią z osobą trzecią.

Podsumowując, trening z ekspertem jest z całą pewnością bardziej efektywny oraz zdrowszy. Daje szybszy efekt i jest gwarantem uniknięcia przez nas kontuzji lub pogłębienia istniejących wad postawy, a nawet może przyczynić się do ich redukcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać fachową firmę do przeprowadzki biura?
Jak wybrać fachową firmę do przeprowadzki biura?
Zwiększanie się mobilności społeczeństwa rodzi zapotrzebowanie na usługi związane z przeprowadzkami. Takie działania jednak nie dotyczą tylko osób prywatnych – […]
Polecamy