Czy warto stosować suplementy diety?

Co za dużo, to szkodzi

W dzisiejszych czasach, gdy tak naprawdę nie wiemy co jemy i jakie składniki znajdują się danych produktach spożywczych, warto zabezpieczyć zdrowie swojego organizmu poprzez suplementy diety. Chociaż najczęściej są to sztuczne witaminy, ale przynajmniej ich stężenie jest wiadome i podane na opakowaniu. Mamy także wtedy pewność, że dostarczamy naszego organizmowi wszystkie te składniki odżywcze, których nie jesteśmy w stanie dostarczyć w codziennej diecie.

Suplementy diety to produkty, które mają wspomagać nasz organizm i jego pracę przez składniki w sobie zawarte. Będą to więc różnego rodzaju witaminy, składniki mineralne czy ekstrakty z roślin zawarte w kapsułkach, tabletkach czy syropach. Posiadają dużą wartość odżywczą oraz mają wpływ na zdrowie organizmu. Stosuje się je nie tylko w okresie choroby czy osłabienia organizmu, ale także jako profilaktykę, aby do takich stanów nie dopuścić. Suplementy bardzo chętnie podawane są dzieciom, a także często biorą je sportowcy oraz osoby prowadzące zdrowy tryb życia połączony z odpowiednią dietą i z aktywnością fizyczną. Niestety suplementy mają także wiele swoich przeciwników, którzy twierdzą, iż tylko składniki odżywcze dostarczone naturalnie mogą pozytywnie wpływać na zdrowie i kondycję naszego organizmu.

Suplementy diety jak najbardziej można stosować, ale należy pamiętać, że jak w wielu rzeczach i tutaj w ilości nie można przesadzać. W myśl zasady: co za dużo, to szkodzi, należy brać je z głową i przy stężeniu odpowiednim dla naszego wieku, masy ciała oraz aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + trzynaście =