Jak wygląda klasyfikacja filtrów wentylacyjnych?

Budowlanka
osrodek-wiedzy
Jak wygląda klasyfikacja filtrów wentylacyjnych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klasyfikacja filtrów wentylacyjnych opiera się na materiałach warstwy filtracyjnej. Warstwa filtracyjna wykonana jest z różnych materiałów. Może to być papier, filc lub pianka. Każdy materiał ma swoje cechy charakterystyczne, które sprawiają, że nadaje się on do pewnych zastosowań.

Zastanawiając się nad filtrem do systemu wentylacyjnego, powinieneś wybrać taki, który jest odpowiedni do Twoich potrzeb, dlatego też warto wiedzieć, czym różnią się poszczególne rodzaje, które masz do wyboru.

Filtr HEPA

Filtr HEPA (High-Efficiency Particulate Air) to urządzenie filtrujące, które może usunąć 99,97% cząstek o wielkości większej niż 0,3 mikrona. Filtr HEPA jest stosowany głównie do oczyszczania powietrza w szpitalach, laboratoriach i innych miejscach o wysokich wymaganiach dotyczących czystości i higieny.

Filtr węglowy

Filtr węglowy wykonany jest z wysokiej jakości węgla aktywnego o dużej wydajności adsorpcyjnej. Ma szeroki zakres zastosowań, w tym oczyszczanie powietrza do użytku osobistego lub do użytku w samochodach lub pojazdach.

Filtr G4

Jest to najczęściej spotykany typ filtra stosowany w budynkach. Zwykle składa się z plisowanego papierowego elementu filtracyjnego z metalową ramą wokół niego. Sam element filtracyjny ma bardzo wysoki opór przepływu powietrza, ale może zatrzymywać cząstki o wielkości 1 mikrona lub mniejsze. To wszystko czyni filtr g4 idealnym do filtrowania pyłów i innych małych cząstek z powietrza w biurze lub domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dieta pudełkowa – dlaczego warto z niej korzystać?
Dieta pudełkowa – dlaczego warto z niej korzystać?
Obecne czasy wymagają od ludzi ogromnego zdyscyplinowania i skrupulatnego planowania każdego dnia. Zajęci pracą zawodową i wykonywaniem obowiązków domowych, związanych […]
Polecamy