Akcesoria które wspomogą pracę na wysokości

Budowlanka
osrodek-wiedzy
Akcesoria które wspomogą pracę na wysokości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak kluczowy dla bezpieczeństwa jest dobór odpowiednich narzędzi przy pracy na wysokości. Mowa tutaj nie tylko o środkach ochrony indywidualnej jak uprzęże czy kaski, ale także o solidnych, stabilnych drabinach, modułowych rusztowaniach czy pomostach. Wiele profesjonalnych, wydawałoby się, firm bagatelizuje znaczenie sprzętu. Nadal możemy niestety spotkać pracowników z uprawnieniami, którzy nigdy nie słyszeli o szelkach zabezpieczających z łącznikami, a na rusztowanie wchodzą w tenisówkach. 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Prace na wysokościach, czy to te budowlane, wykończeniowe, czy w magazynie, wymagają odpowiedniego przeszkolenia i sprzętu. Pod żadnym pozorem nie powinny wykonywać ich osoby bez odpowiedniego przygotowania. Jeśli czujemy się niepewnie, zrezygnujmy z samodzielności za wszelką cenę i wynajmijmy profesjonalistów. Pozorna oszczędność może bowiem kosztować nas nie tylko stres i wysiłek, ale często także zdrowie a nawet życie. 

Jeśli mimo wszystko decydujemy się na samodzielne wykonanie elewacji, wymianę okna czy malowanie dachu, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach. Zaopatrzmy się w odpowiednią drabinę lub rusztowanie, przeczytajmy także dokładnie instrukcję i upewnijmy się, że wiemy jak bezpiecznie jej używać. Pamiętajmy o prawidłowym przygotowaniu stanowiska, w asekuracji pomogą wspomniane już uprzęże oraz odpowiedni podest roboczy. Przed przystąpieniem do prac zwróćmy także uwagę na nasz ubiór, unikajmy luźnej odzieży, może ona bowiem zahaczyć o jakikolwiek wystający element. Zaopatrzmy się także w odpowiednie obuwie, a samą pracę wykonujmy spokojnie i z należytą uwagą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ekologiczne rozwiązania, które warto zastosować w swoim gospodarstwie domowym
Ekologiczne rozwiązania, które warto zastosować w swoim gospodarstwie domowym
Budując dom jednorodzinny, bardzo często zwracamy uwagę głównie na tzw. koszty inwestycyjne. Priorytetem jest zatem, aby obiekt powstał szybko i […]
Polecamy