3 ciekawe miejsce na wakacje

Lato inspiruje do tworzenia planów wyjazdów wakacyjnych. Zwłaszcza, gdy dana rodzina posiada dzieci, a te uwielbiają spędzać czas wolny poza domem. Planując urlop z dziećmi, trzeba jednak pamiętać o ograniczeniach wiekowych wielu atrakcji, a przede wszystkim miejscach, gdzie na próżno szukać zajęcia dla pociech. Oto 3 lokalizacje, które warto odwiedzić w sezonie letnim.

Mazury dla każdego 

Jeśli wraz z rodziną co roku wyjeżdżacie nad morze i znudził Wam się ten krajobraz dobrze jest pomyśleć o zmianie. Rezygnacja z wyjazdu na plaże nie musi jednak oznaczać całkowitego odrzucenia wody – na wakacjach z dzieckiem świetne chwile spędzić można również na Mazurach. Tamtejsze miasteczka i wsie bogate są w infrastrukturę turystyczną dla osób w każdym wieku, dzięki temu nikt nie może się nudzić. Dla dorosłych przewidziane są ekstremalne sporty wodne, z kolei dzieci idealnie odnajdą się na przybrzeżnych zjeżdżalniach lub rowerkach wodnych.

Krajowy park rozrywki 

Poza wakacjami w górach z dziećmi istnieje wiele alternatyw wyjazdowych. Jedną z nich są parki rozrywki dla całej rodziny, zlokalizowane w naszym kraju. Największy i najpopularniejszy z nich to Energylandia w Zatorze, gdzie ekstremalne atrakcje dla dorosłych przeplatane są kolorowymi karuzelami dla najmłodszych. Kilka dni spędzonych w takim miejscu zapewnić może niesamowite wspomnienia na okres wakacji i nie tylko. Zwłaszcza, że niektóre z maszyn w parku rozrywki robią ogromne wrażenie na odwiedzających nawet bez korzystania z nich.

Odwiedziny w mieście z historią

Dla rodzin kochających nieco spokojniejsze wyprawy proponujemy wyjazd do Trójmiasta, gdzie nie można się nudzić. Gdańsk zaciekawi zwłaszcza dorosłych i dzieci zafascynowanych historycznymi miejscami. Gdynia i Sopot to z kolei propozycja dla miłośników plaż i turystycznego zgiełku. Komunikacja w mieście jest łatwa, a nocleg można zamówić w hotelu lub wynajętej stancji. Miasto sprzyja także poruszaniu się autem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + siedem =