Co trzeba wiedzieć o wybielaniu zębów przed przystąpieniem do tego zabiegu?

Wybielanie zębów to najczęściej wybierany zabieg z oferty stomatologii estetycznej. Każdego roku wzrasta liczba osób zainteresowanych jego wykonaniem. Śnieżnobiały uśmiech to przecież niewątpliwy atut, który oprócz względów estetycznych poprawia także nasze samopoczucie. Co warto wiedzieć przed zabiegiem? Czy trzeba się do niego przygotować?

Zanim pojawi się śnieżnobiały uśmiech

Profesjonalne wybielanie powoduje widoczne efekty niezależnie od stopnia przebarwienia zębów. Przed zabiegiem należy jednak wykonać pewne kroki. Przede wszystkim należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Wiele kobiet zastanawia się, czy jest on odpowiedni dla ciężarnych. Ze względu na to, że nie jest wykonywany z powodów medycznych, ale kosmetycznych, specjaliści zalecają jego odłożenie do czasu porodu.

Problematyczna może być także nadwrażliwość  zębów. Wybielanie może być wtedy bardzo bolesne, a nawet podrażniać zęby. Przyczyną nadwrażliwości mogą być także niewyleczone ubytki w zębach. W związku z tym muszą być one w pełni wyleczone, a ponadto należy usunąć z nich kamień i osad znajdujący się na powierzchni. W dalszej kolejności należy wykluczyć: próchnicę, choroby dziąseł oraz pęknięcia szkliwa.

Tak szczegółowe przygotowanie może przeprowadzić wyłącznie profesjonalna klinika, której oferta znajduje się np. pod poniższym linkiem: http://robertdudziak.pl/. Oprócz omówionego przygotowania, warto zdawać sobie sprawę, że istnieje kilka metod wybielania, w tym: laserowe i nakładkowe. Aby efekty utrzymywały się długo, należy przestrzegać zaleceń stomatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − czternaście =