Jaki rodzaj herbaty najlepiej jest wybrać do picia?

Herbata ma wiele odmian i postaci. W zależności od efektów jakich chcemy uzyskać, można skupić się na piciu jednego rodzaju herbaty. Biała herbata jest najmniej przetworzona, dzięki czemu posiada najwięcej właściwości leczniczych. Natomiast herbata czerwona wspomaga odchudzanie i pozwala na szybsze osiągnięcie pożądanych efektów.

Zalety białej herbaty

Lista cudownych właściwości białej herbaty wydaje się nie kończyć. Napoje z liści białej herbaty zawierają przeciwutleniacze, które hamują starzenie się naszych komórek i skóry, a przede wszystkim oddziałują przeciwnowotworowo. Biała herbata pozwala również utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu i skutecznie zapobiega chorobom sercowym. Działanie lecznicze to nie jedyny atut białej herbaty. Napar ten ma też wyjątkowe właściwości smakowe. Ciekawe propozycje smaków i aromatów można znaleźć na witrynie https://eherbata.pl/herbaty-30/biala-1/. Biała herbata odpowiednio zaparzona jest delikatniejsza w smaku od swoich ciemniejszych odmian.

Utrata wagi z czerwoną herbatą

Jasno trzeba powiedzieć, że picie samej czerwonej herbaty pu-erh nie sprawi, że stracimy na wadze. Ćwiczenia i dieta są konieczne w odchudzaniu. Jednak ta herbata  bardzo dobrze oddziałuje na nasz system trawienny i zwiększa metabolizm. Czerwona herbata sypana pita codziennie wspomoże naszą dietę i sprawi że tłuszcze nie będą magazynowane w naszym organizmie, lecz zostaną zamienione na energię. Pu-erh można pić z dodatkiem cynamonu i pieprzu cayenne, które również są naturalnym przyspieszaczem metabolizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 3 =