Ciepłe i praktyczne ubranka dla dzieci

Styl życia
osrodek-wiedzy
Ciepłe i praktyczne ubranka dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się na świecie noworodka potrafi wywołać domową rewolucję. Warto jednak pamiętać, że jest to także nowa sytuacja dla malucha. Dziecko nie słyszy już charakterystycznego szumu, otacza go ogromna przestrzeń, a kontakt z mamą jest zupełnie inny.
Chcąc zniwelować napięcie, jakie towarzyszy małemu człowiekowi, należy przede wszystkim zapewnić mu komfort, czyli miękkie, przyjemne dla delikatnej skóry ubranka. Przydatnym akcesorium okazuje się w tej sytuacji otulacz dla dziecka.

Pajacyk, kombinezon, otulacz

Jednym z podstawowych elementów niemowlęcej wyprawki są pajacyki – wygodne, komfortowe, przyjemne dla delikatnej skóry maluszka.
Optymalnym rozwiązaniem są ubranka wykonane z naturalnej bawełny, nie mniej jednak w niemowlęcej garderobie nie powinno zabraknąć także cieplejszych ciuszków, które zapewnią komfortowy sen, popołudniową drzemkę oraz zabawę. Na rynku znaleźć można szeroki wachlarz niemowlęcych ubranek, różniących się krojem, kolorem i wzorem.
Kupując pajacyk czy kombinezon, najlepiej kierować się wygodą maluszka – dobrze dobrane ubranka nie mogą uwierać, ugniatać ani podrażniać delikatnej skóry.

Praktyczny i funkcjonalny otulacz

W sklepach z akcesoriami i ubrankami dla niemowląt można nabyć także praktyczny otulacz dla dziecka, adresowany przede wszystkim dla maluszków, które nie ukończyły jeszcze trzeciego miesiąca życia.
Otulanie noworodków zalecają pediatrzy, którzy zgodnie twierdzą, że ciasne otulanie malucha ogranicza jego ruchy, zapewniając jednocześnie delikatny ucisk całego ciała, dzięki czemu maleństwo przypomina sobie pobyt w brzuchu mamy i staje się spokojniejsze. Otulone maleństwo łatwiej wziąć na ręce – fakt ten okazuje się szczególnie ważny w przypadku świeżo upieczonych rodziców.

Ważnym akcesorium jest również czapeczka dla noworodka, którą maluszek powinien nosić przez cały czas, zarówno podczas spaceru, jak i pobytu w domu. Grubość czapeczki powinna być dostosowana do temperatury, w jakiej przebywa maleństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki monitor kupić do systemu monitoringu? Sprawdź tutaj!
Jaki monitor kupić do systemu monitoringu? Sprawdź tutaj!
Monitory do monitoringu HD są niezbędnym elementem systemów monitoringu, które pozwalają na przeglądanie obrazu i dźwięku z kamer w wysokiej […]
Polecamy