Czy montaż rolet jest trudny?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Czy montaż rolet jest trudny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż rolet to zadanie, które można wykonać samodzielnie – wystarczy odrobina chęci, umiejętności i podstawowej wiedzy technicznej. Samodzielny montaż sprawdza się przede wszystkim w przypadku modeli wewnętrznych.

Od wyboru do koloru

Na rynku znaleźć można szeroki wachlarz propozycji – rolety dzień noc, plisowane, zaciemniające, rzymskie i wiele innych. Poszczególne modele dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu znalezienie rozwiązania, które idealnie wpisze się w aranżację konkretnego pomieszczenia nie powinno stanowić problemu.

Producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych klientów, dokładają starań, by oferowane rolety były nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim atrakcyjne pod względem estetycznym. Różnice dotyczą również strony stricte technicznej, zarówno w zakresie rozmiaru, jak i samego użytkowania.

Optymalnym rozwiązaniem okazują się gotowe rolety, których montaż nie powinien stanowić problemu. W przypadku okien o nietypowych wymiarach optymalną alternatywą są rozwiązania wykonywane na indywidualne zamówienie. Takie są dostępne m.in. na https://rolety24.net/.

Nie taki montaż straszny

Rolety powinny być funkcjonalne i wygodne, dlatego też podczas wyboru warto zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby i oczekiwania.
Jedną z propozycji, które cieszą się największym zainteresowaniem, są modele mocowane bezpośrednio do skrzydła okna. Ich zaletą jest przede wszystkim bezproblemowe otwieranie okna.

Przymocowanie poszczególnych elementów jest w tym przypadku bardzo proste i nie wymaga specjalistycznych narzędzi – rolety są zazwyczaj przyklejane do ramy okiennej za pomocą dwustronnej taśmy. Zdecydowanie więcej wysiłku wymagają modele klasyczne, przyczepiane za pomocą specjalnych wkrętów – w tej sytuacji konieczne jest wywiercenie otworów bezpośrednio nad ramą okienną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dodatki dla świadkowej
Dodatki dla świadkowej
Świadkowa to osoba, która musi zrealizować mnóstwo zadań związanych z przygotowaniami do uroczystości ślubnej. Nie powinna jednak przy tym zapomnieć […]
Polecamy