Jak pozbyć się pluskiew?

Pluskwy są szkodnikami, które niekiedy mogą pojawić się w naszym mieszkaniu. Nie są one groźne, jednak dość uciążliwe, gdyż żywią się ludzką krwią, przez co pozostawiają po sobie swędzące ugryzienia. Często wydaje się, że pluskwy pojawiają się tylko z brudu w zaniedbanych mieszkaniach. Nie jest to jednak prawdą.

Problem ten może wystąpić nawet w przypadku regularnie sprzątanego domu. Zwłaszcza w bloku, gdzie owady te swobodnie przechodzą z mieszkania do mieszkania. Zwalczanie pluskiew będzie tym skuteczniejsze im szybciej przystąpimy do działania.

Domowe sposoby

Podstawowym krokiem jest szczególnie dokładne wysprzątanie mieszkania, szczególnie w miejscach, w których udało zlokalizować się pluskwy. W skład tych czynności wchodzi wypranie pościeli oraz firanek w wysokiej temperaturze, staranne odkurzenie materaca i innych trudno dostępnych miejsc w pomieszczeniach, wyczyszczenie odzieży, książek i pozostałych elementów.

Następnie możemy skorzystać z gotowego środka owadobójczego, który znajdziemy w sklepie. Natomiast tam, gdzie nie można użyć takowego środka, możemy skorzystać z parownicy, która dzięki wysokiej temperaturze pary zwalczy pluskwy i zdezynfekuje miejsca po nich.

Pomoc specjalistycznej firmy

Domowe sposoby niestety często okazują się nieskuteczne i w walce z pluskwami potrzebna jest profesjonalna dezynsekcja. W tym celu należy skorzystać z pomocy firm, specjalizujących się w tego typu działaniach. Jest to rozwiązanie dość kosztowne, ale najbardziej skuteczne. Pracownicy takiej firmy najpierw indywidualnie ocenią skalę problemu i konkretną sytuację, a potem zastosują odpowiednią metodę np. zamgławiania ultraniskoobjętościowe, wymrażanie suchym lodem czy metodą chemiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =