W jaki sposób nauczyć dziecko języka obcego – najlepsze metody

Znajomość języków obcych nie od dziś jest kluczem do sukcesu w dorosłym życiu. Otwarte granice i powszechny dostęp do Internetu sprawiają, że umiejętność porozumiewania się w języku angielskim to podstawa. Dlatego też ważna jest wczesna edukacja i jak najszybsze zaznajamianie dzieci z tym językiem. Od czego zacząć? Oczywiście od zabawy!

Jak dzieci uczą się języków obcych?

Nasze najmłodsze pociechy z łatwością i w bardzo szybkim tempie nabywają nową wiedzę. Szczególnie kiedy przekazywana jest ona w zabawie i w sposób nienachalny. Nauka mówienia przychodzi im naturalnie, niezależnie od tego, jak skomplikowany i trudny jest to język. Można wręcz powiedzieć, że swobodnie przyswajają nowe słowa i reguły gramatyczne w odróżnieniu od dzieci starszych i dorosłych, którzy uczą się ich na pamięć. Im szybciej zaznajomimy dziecko z drugim językiem, tym szybciej stanie się on dla niego tak samo naturalny, jak język ojczysty.

Dlaczego więc nie spróbować „przemycić” nieco języków obcych do zwykłych czynności dnia codziennego? W tym celu świetnie sprawdzą się chociażby książki dla dzieci po angielsku. Podobnie jak i te napisane po polsku, nadają się dla pociech w każdym wieku. Początkowo mogą to być jedynie krótkie historie obrazkowe, w które wplatane są pojedyncze słówka. Z czasem opowiadania staną się coraz bardziej rozbudowane, a wraz z nauką czytania młody człowiek będzie mógł sam zapoznawać się z ich treścią. Z czasem zauważymy, że dziecko w sposób intuicyjny rozumie schematy i konstrukcje zdań i z powodzeniem używa ich w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dziesięć =