Skórzane, plastikowe – jakie etui wybrać?

Zazwyczaj po większej inwestycji, jaką jest zakup nowego telefonu, czy też laptopa przychodzi czas na zakup potrzebnych do jego bezpiecznego użytkowania akcesoriów. Przenoszenie, przewożenie, damska torebka pełna bibelotów, upadek z siedzenia samochodowego, czy też nieszczęsny upadek z wysokości, zarysowania zadrapania to tylko kilka zagrożeń dla naszego nowego produktu. Szczególnie na początku staramy się uchronić go przed najdrobniejszą rysą. Jakie więc możemy zastosować środki prewencyjne, aby nasz nowy smartfon lub laptop, tablet mógł zachwycać jak najdłużej, brakiem skaz na swojej powierzchni. Oczywiście z pomocą przychodzi tu etui.

Klasyka czy nowoczesny design?

Przy zakupie etui wybór bywa trudny. Do wyboru mamy nowoczesne wzornictwo, kolorowe, bogate w przeróżne wzory i kolory formy. Często też ciekawe kształty. Dostępne są również skórzane, eleganckie, klasyczne odpowiedniki. I tutaj pojawia się pytanie, które z nich będzie dla nas najodpowiedniejsze? Związane jest to oczywiście z naszym gustem, oraz często specyfiką środowiska, w którym przebywamy, jak i naszego charakteru. Ci bardziej powściągliwi, ceniący sobie sznyt i klasykę wybiorą przykładowo skórzane etui na telefon. Osoby z barwną osobowością, lubiący oryginalnosć, zazwyczaj zaszaleją nieco bardziej przy wyborze etui na macbooka na telefon w kształcie misia. Począwszy od nowoczesnych prostych pokrowców z neoskin po materiałowe i barwne pokrowce w kwieciste wzory oferta dostępna jest ogromna i każdy znajdzie coś dla siebie pod względem stylistyki.

Ochrona i precyzja

Plastikowe etui świetnie zabezpiecza przed upadkiem, mokrymi powierzchniami, oraz jest łatwe w czyszczeniu. Z czasem  jednak, odbarwia się i nasze przeźroczystą obudowę trzeba wymienić na nową, aby wciąż dobrze się prezentowała. Jeśli zdecydujemy się na skórzaną wersję, mamy zagwarantowaną elegancję, jednak powierzchnia etui jest mniej odporna na zatłuszczenia, czy zabrudzenia. Ponadto, często występują one w wersjach bardziej rozbudowanych od ich plastikowych odpowiedników. Posiadają przykładowo dodatkową kieszonek i klapkę chroniącą ekran, w przypadku etui na telefon, co może być dla niektórych utrudnieniem w szybkim obsługiwaniu telefonu. Jeżeli chodzi o pokrowce do laptopów, szczególnie warto rozważyć długowieczności i funkcjonalność etui, w zależności od typu użytkowania naszego sprzętu i tego czy często zabieramy go ze sobą. Wszystko więc zależy od naszych upodobań i aktywności, którą prowadzimy w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =