Pierwsze ubranka dla niemowlaka

Jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka, by nie zabrakło w niej ubranek niezbędnych na co dzień? Niemowlę w domu oznacza dużo prania i przebierania. Przede wszystkim należy kupić kilka sztuk body, które zakłada się bezpośrednio na skórę maleństwa.

Body powinno być zapinane na zatrzaski, masz do wyboru modele z krótkim rękawem na wiosnę i lato, z długim rękawkiem na zimę i jesień, a także body z nadrukiem, które świetnie nadaje się na prezent dla młodej mamy. Wystarczy tylko spytać, jaki rozmiar nosi maluch, możesz się zdziwić, ponieważ dzieci bardzo szybko rosną, a body, które nosiły tuż po porodzie, może być za małe już po kilku tygodniach.

Warto kompletować body i pozostałe elementy wyprawki w jednej tonacji kolorystycznej. To ułatwi robienie prania bez konieczności segregowania go. Poza body, w wyprawce niemowlęcej powinny także znaleźć się pajacyki. Nieodzownym elementem niemowlęcych ubranek jest także czapeczka, kombinezon na spacer, skarpetki lub buciki. Nawet jeśli niemowlak nie stawia jeszcze pierwszych kroków, należy utrzymać jego stópki w cieple.

Wybierając ubranka, unikaj haftów, które mogą drapać delikatną skórę niemowlęcia, jeśli chcesz ożywić jego garderobę, wybierz body z nadrukiem. Zabawna sentencja poprawi nastrój młodej mamie i wywoła uśmiech osób zaglądających do wózka. Stawiaj na przewiewne materiały, uszyte z bawełny, dzięki temu możesz ubrać dziecko na cebulkę, ale go nie przegrzejesz. W wyprawce powinna znaleźć się też bluza z kapturem zapinana na suwak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jedenaście =