Co sprawdzić przed zakupem wózka widłowego?

Koniecznym elementem wyposażeniowym każdego magazynu jest wózek widłowy. Na rynku dostępne są modele różniące się wielkością, funkcjonalnością i parametrami technicznymi, wydawać się więc może, że znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. Na co zwracać uwagę planując zakup przedmiotowego sprzętu?

Wózek widłowy na miarę potrzeb

Planując zakup wózka widłowego warto szczegółowo przeanalizować własne potrzeby. Jeśli wózek będzie używany wyłącznie w pomieszczeniu, warto rozważyć zakup modelu z napędem elektrycznym, natomiast w magazynach wielopłaszczyznowych, w których odbywa się transport pionowy, optymalną propozycją jest wózek wysokiego składowania. Przydatne informacje dotyczące przedmiotowych urządzeń można znaleźć w zasobach witryny http://www.cetusgdynia.pl. Osoby zdecydowane na zakup urządzenia mogą wybrać modele nowe lub używane – sprawne techniczne i korzystniejsze pod względem ekonomicznym.

Jak wybrać wózek widłowy?

Wybierając wózek widłowy, zwłaszcza używany, warto zwrócić uwagę na stan techniczny urządzenia oraz jakość poszczególnych elementów. Dobrym pomysłem jest zakup urządzeń znanych marek – w przypadku ewentualnej awarii nie będzie problemu z kupnem części zamiennej lub znalezieniem serwisu.

Największym zainteresowaniem cieszą się modele elektryczne. Prawidłowe funkcjonowanie tych urządzeń zależy przede wszystkim od źródła zasilania, dlatego też nie można zapominać o akumulatorach do wózków widłowych – prawidłowa eksploatacja i konserwacja mogą znacznie wydłużyć ich żywotność. Dostępne na rynku baterie trakcyjne dzielą się na akumulatory z elektrolitem w żelu oraz ciekłym. Różnice dotyczą także budowy oraz mocy. Dobrze dobrany i prawidłowo eksploatowany wózek widłowy z całą pewnością będzie służył przez długi czas, usprawniając i ułatwiając pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + piętnaście =