Dlaczego odpowiedni hosting strony www jest ważny?

Kiedy zakładamy naszą stronę internetową, długo wybieramy silnik, na którym będzie się ona opierała. Rozważnie wybieramy jej layout i styl graficzny, konsultujemy sposób przechowywania danych, myślimy nad adresem strony czy metodą komunikacji z użytkownikiem.

Często jednak wybieramy hosting na podstawie trzech rzeczy: pozycji strony w wyszukiwarce internetowej, ceny oraz ilości transferu/przestrzeni dyskowej, jaką dana firma oferuje. To jednak ogromny błąd, gdyż to, gdzie będziemy naszą stronę hostować, ma często ogromny wpływ na jej popularność, co jest kluczowe, gdy prowadzimy za jej pośrednictwem jakiś biznes.

Dobrze dobrany hosting to połowa sukcesu

Dlaczego odpowiednie prześledzenie oferty jest tak istotne? Przede wszystkim dlatego, że musimy odwiedzającym zapewnić odpowiednią jakość oraz bezpieczeństwo. Bardzo często, promowane oferty hostingu www nie zawierają ochrony przed spambotami czy też nie oferują zabezpieczenia przed atakami DDOS.

Bardzo ważnym parametrem, którego na próżno szukać na pierwszych stron wielu oferty, jest up time. Jest to parametr, który mówi, że ile czasu (procentowo) serwer jest online. Innymi słowy, to ten parametr mówi o tym, jak często nasza strona jest dostępna dla odwiedzających.

Najmniej atrakcyjne oferty, potrafią mieć up time poniżej 80%. Oznacza to wtedy, że przez 1/5 czasu nasza strona nie byłaby dostępna. Najlepsze oferty mają ten parametr na poziomie 99,5%, zazwyczaj oferując dodatkowy, częsty backup, który chroni nas przed każdym niepożądanym uszkodzeniem serwera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 10 =