Jakie filtry wody są najlepsze?

Woda to jeden z najważniejszych składników diety każdego człowieka. Problem polega jednak na tym, że jakość kranówki w naszych domach pozostawia bardzo wiele do życzenia – często wyczuwamy w niej chlor i posmak żelaza, a także nieprzyjemny zapach. Poza tym pozostawia ona nieestetyczny kamień i osad na sprzętach domowych czy armaturze łazienkowej. Na szczęście istnieją skuteczne i stosunkowo tanie sposoby na uzdatnienie wody. Najlepszym z nich jest po prostu korzystanie z profesjonalnych filtrów wody – przede wszystkim węglowych. 

Rozwiązania efektywne, a jednocześnie niezbyt kosztowne

Na rynku jest dostępnych wiele filtrów do wody, zróżnicowanych pod względem budowy, a także miejsca montażu. Są to m.in. filtry dzbankowe (w postaci wkładów, zdecydowanie najpopularniejsze i najprostsze), nakranowe, naszafkowe (w formie stojącej), podzlewowe (instalowane pod szafką), łazienkowe oraz centralne (umieszczane w kotłowniach albo piwnicach). W domach jednorodzinnych zdecydowanie najlepiej sprawdzają się modele węglowe, ponieważ oczyszczają wodę zarówno z wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, jak i chemicznych czy mikrobiologicznych. W ten sposób doskonale uzdatniają ją do spożycia i gotowania. Są one zazwyczaj montowane w kuchni lub w łazience i wymagają wymiany wkładów raz na kilka miesięcy.

W sklepach są też dostępne specjalne zmiękczacze wody, wyposażone w zbiornik wypełniony żywicą jonowymienną. Ich wykorzystanie pozwala w znacznym stopniu ograniczyć twardość wody, co przekłada się na brak osadu na urządzeniach AGD oraz poprawę wyglądu naszej skóry i włosów. Poza tym warto zaopatrzyć się w jonizator wody alkalicznej, gdyż posiada ona wiele właściwości prozdrowotnych. Tego typu nowoczesny sprzęt kupimy bez problemu np. w tym sklepie internetowym: https://sklep.water-star.pl/jonizator-wody-alkalicznej-i-wody-kuchennej-c-9.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 8 =