Wakacje na Białorusi – jak się do nich przygotować?

Białoruś, to piękny kraj znajdujący się na terytorium wschodniej Europy o bajkowych krajobrazach i dzikiej, nieokiełznanej przyrodzie z wieloma zabytkami. Jeśli planujemy wyjazd wakacyjny, którego kierunek jest bardziej odmienny niż ogół wybieranych, warto zdecydować się właśnie na ten kraj.  Dlaczego warto pojechać na wakacje na Białoruś? Powodów jest kilka – sprawdźmy jakie.

Idealne miejsce dla fanów zabytków

Jest to kraj o przepięknej przyrodzie i umiarkowanym klimacie. Naturalnie warto udać się w głąb tego kraju i zobaczyć jezioro Narocz czy zwiedzić rozciągający się wokół niego Naroczański Park Narodowy. Kolejnym, wartym odwiedzenia miejscem jest całe Pojezierze Brasławskie, gdzie piękne widoki zapierają dech w piersiach. Ponadto każdy turysta powinien zwiedzić kilka większych i jakże malowniczych miast.

Na pewno trzeba odwiedzić Brześć oraz najsłynniejszy jego zabytek, czyli monumentalną twierdzę. Polesie słynie z drewnianych cerkwi, do których można zaliczyć, między innymi Cerkiew św. Mikołaja w Żdzitowie, czy też Cerkiew św. Michała Archanioła w Czersku. Wartym odwiedzenia są również polskie pałace w okolicach Brześcia. Białoruś posiada również obiekty wpisane na listę UNESCO. Są to zamek w Mirze oraz pałac w Nieświeżu.

Jak przygotować się do wyjazdu na Białoruś?

Po pierwsze, żeby przekroczyć granicę z Białorusią na okres dłuższy niż 10 dni, to potrzebna nam będzie wiza na Białoruś. Jest ona przeznaczona dla każdej osoby prywatnej, która chce skorzystać z możliwości wjazdu na teren tego kraju. Zarówno w związku z odwiedzeniem rodziny czy w celach turystycznych. Warto również zaplanować miejsca, które chcemy zwiedzić i przygotować sobie całościowy plan podróży oraz wstępny budżet wakacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 1 =