Sukienka na imprezę – jak znaleźć tę idealną?

Dla każdej kobiety bardzo istotną kwestią jest to, aby wyglądać dobrze. Idealnie dobrany strój sprawia, że płeć piękna nie tylko prezentuje się nienagannie, ale również emanuje pewnością siebie. Perfekcyjna sukienka podkreśla atuty jej właścicielki, a jednocześnie nie odsłania za wiele. Nad czym warto pomyśleć, wybierając się na zakupy?

Ton wydarzenia

Przede wszystkim obowiązkowa jest odpowiedź na pytanie dotyczące charakteru imprezy, na którą otrzymało się zaproszenie. Ma to duże znaczenie, ponieważ inna sukienka powinna zostać wybrana na wydarzenie prywatne oraz inny strój preferowany jest na eventy służbowe. Warto również ustalić, czy impreza będzie odbywać się w pomieszczeniu, czy może na zewnątrz. Będzie to bardzo ważne przy doborze butów i dodatków.

Przebojowa czerwona sukienka z cekinami będzie świetnym wyborem na wieczór panieński bądź szaleństwo w klubie podczas weekendu. Subtelna koronkowa kreacja w pastelowych kolorach zachwyci gości weselnych. Klasyczna mała czarna świetnie sprawdzi się podczas formalnych spotkań służbowych, natomiast rozkloszowane sukienki w kwiaty idealnie pasują na uroczystości związane z pierwszą komunią świętą.

Dobierając stylizację konieczne jest, aby zwrócić uwagę na trzy kwestie:

materiał,

kolor,

fason.

Bazując na tej informacji, fenomenalna sukienka będzie posiadać dostosowany kolor, wysoce jakościowy materiał i dopasowany krój. Nie warto wybierać pochopnie. Winno się poświęcić więcej czasu na przymiarki i poszukiwania.

Określenie typu figury

Przyjęło się, że kobieca sylwetka może występować w kilku typach. Ustalenie tego zagadnienia będzie bardzo pomocne w dobieraniu kreacji, maskowaniu mankamentów oraz podkreślaniu zalet. Typy figury to:

gruszka, (wąskie ramiona, mniejszy biust, drobna talia, obfite biodra i uda)

jabłko, (szersze ramiona, większy biust, większa okolica talii, wąskie biodra i uda)

klepsydra, (szersze ramiona, większy biust, wąska talia, obfite biodra)

kolumna. (ramiona, biust, talia i biodra równoważą się w wymiarach)

Warto podkreślić, że każda z prezentowanych figur, jest piękna. Dobrana sukienka na zrównoważyć proporcje. Gruszki powinny optycznie rozbudowywać górne partie ciała, czyli podkreślać ramiona oraz biust. Dozwolone są wzory w tej części kreacji. Idealne będą rozkloszowane sukienki z paskiem w talii. Kobieta o sylwetce jabłka świetnie będzie wyglądać w kreacjach z podwyższoną talią, które są dopasowane w biodrach. Klepsydry mają ułatwione zadanie, gdyż ich zrównoważone proporcje pozwalają na noszenie różnorodnych sukienek. Kobiety o figurze kolumny powinny wybierać stroje podkreślające okolice talii i optycznie rozdzielające górne partie od dolnych.

Warto pamiętać, że rewelacyjna sukienka wybierana jest do kobiety, a nie na odwrót. Niestety nie każdy producent o tym pamięta, tworząc nowe projekty i dopasowując je do odpowiednich rozmiarów. Nie warto napędzać sobie głowy kompleksami i stosować radykalnych diet, które pozwolą na zrzucenie kilku kilogramów w ekspresowym tempie. Należy odpowiednio wcześniej zaplanować zakupy i wybrać najlepszą kreację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + dziesięć =