Jak wygląda domowa wizyta psychiatry?

W czasach kiedy popyt na leczenie chorób psychicznych wzrasta, poradnie psychiatryczne muszą prowadzić coraz bardziej kompleksowe usługi. Współcześnie wiele placówek zdrowia psychicznego i klinik psychiatrycznych oferuje wizyty lekarskie w domu pacjenta. Podpowiadamy, jakie są wskazania do tego typu wizyt i czego powinniśmy się po nich spodziewać.

Jeżeli nasza poradnia psychiatryczna oferuje wizyty w domu pacjenta, pewnie niejednokrotnie zastanawialiśmy się jakie są ku temu wskazania oraz jak taka wizyta właściwie wygląda. Najważniejszym kryterium do jej przeprowadzenia jest sytuacja, kiedy stan zdrowia pacjenta nie pozwala mu na osobiste zgłoszenie się do przychodni. Może mieć to związek z nagłym i ostrym pogorszeniem się zdrowia psychicznego lub fizycznego. Wiele placówek oferuje także cykliczne wizyty domowe u pacjentów, którzy nie są w stanie wychodzić z domu.

Jak przebiega domowa wizyta psychiatry?

Wizyty domowe polegają najczęściej rozmowie z pacjentem. Zanim jednak do niej dojdzie, lekarz przeprowadza wywiad oraz bada stan psychiczny i, jeżeli jest taka konieczność, także fizyczny pacjenta. W czasie wizyty domowej psychiatra może także wystawić zaświadczenie o stanie zdrowia, wypisać receptę lub potrzebne zwolnienie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, wystawi także skierowanie na leczenie w szpitalu psychiatrycznym. Jeżeli wizyta odbywa się w domu, ponieważ na tym gruncie pacjent czuje się lepiej, przebiega ona na takiej samej zasadzie jak wizyty w poradni i zajmuje tyle samo czasu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + jedenaście =