Najważniejsze zasady dotyczące zaproszeń na ślub

Styl życia
osrodek-wiedzy
Najważniejsze zasady dotyczące zaproszeń na ślub
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W całym szale ślubnych przygotowań zaproszenia wyglądają na jedną z najłatwiejszych rzeczy do wykonania. Jednakże, nie dajmy się zwieść. Nawet w tak prostej czynności możemy wykonać kilka przykrych gaf. Zapoznajmy się zatem z najważniejszymi zasadami zapraszania na ślub.

W jaki sposób?

Jeśli planujemy duże wesele, a zaproszeni goście mieszkają w różnych częściach Polski, a może nawet i świata, niezwykle kuszącą opcją wydaje się wysłanie zaproszeń pocztą. Niestety, jest to niezbyt elegancka forma i może pozostawić niesmak u zaproszonych osób. Zatem, w miarę możliwości zaplanujcie wcześniej wizyty w taki sposób, aby jednego dnia odwiedzić co najmniej kilku przyszłych gości.

Osoby towarzyszące

Przyjęło się, że każda niezamężna dorosła osoba jest zapraszana z osobą towarzyszącą. Jak jednak określić dokładnie, kogo uznawać za dorosłego? Jeżeli nie wiemy, czy ktoś jest aktualnie w związku warto kierować się zasadą, że od 16 roku życia dajemy dzieciom osobne zaproszenia razem z osobą towarzyszącą.

Forma zaproszeń

Tutaj panuje pełna dowolność. Większość osób wybiera zaproszenia składane, jednakże ostatnio popularność zyskują także te w postaci jednej kartki. Możemy także zaszaleć z kolorami. Mimo tego, że ślub kojarzy nam się raczej z bielą i pastelami, najnowszym trendem są zaproszenia na ślub wykonane na ciemnym, czarnym lub granatowym papierze. Natomiast prawdziwym hitem tego sezonu ślubnego są zaproszenia hortensja. Są to kartki ozdobione florystycznym motywem, właśnie kwiatu hortensji. Zazwyczaj są one wkomponowane w wieńce złożone z liści oraz innych kwiatów tworzące spójną kolorystycznie całość.

Kolejną kwestią do rozstrzygnięcia jest decyzja o tym, czy będziemy zamawiać zaproszenia z wydrukowanymi nazwiskami, czy będziemy wpisywać je ręcznie. Ta druga opcja wygląda znacznie bardziej elegancko, jednak musimy wtedy uważać, aby nie popełnić literówek. Warto zatem zamówić troszkę więcej zaproszeń, aby były dostępne w razie potrzeby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wynajem studia fotograficznego – co warto wiedzieć?
Wynajem studia fotograficznego – co warto wiedzieć?
Fotografia fascynuje wielu ludzi. Niektórzy zajmują się nią jedynie amatorsko i traktują jako pasję, podczas gdy inni zarabiają nią na […]
Polecamy