Czy nauka języka tureckiego jest trudna?

Nauka języka tureckiego nie jest trudna. Możesz zacząć uczyć się tureckiego już teraz dzięki kilku prostym lekcjom. W rzeczywistości, turecki jest bardzo łatwym językiem do nauki, a gramatyka jest podobna do angielskiej. Oznacza to, że będzie on łatwiejszy niż wiele innych języków europejskich.

Czy warto uczyć się języka tureckiego?

Jednak jeśli jesteś gotów włożyć wysiłek w naukę tureckiego, będzie warto. Turecki jest używany przez ponad 80 milionów ludzi na całym świecie, więc bez względu na to, gdzie chcesz podróżować lub mieszkać po ukończeniu studiów, będziesz mógł wykorzystać znajomość języka do celów praktycznych. Naukę możesz zacząć przez stronę https://www.lisan.eu/.
Pierwszą rzeczą, którą ludzie zwykle pytają, gdy słyszą, że ktoś uczy się tureckiego, jest „Dlaczego?”. To pytanie pochodzi z miejsca niewiedzy na temat języka i kultury Turcji i Turków. Jeśli możesz wyjaśnić, dlaczego chcesz nauczyć się tego pięknego języka, wtedy ludzie lepiej zrozumieją, dlaczego to robisz.

Alfabet w języku tureckim

Turecki alfabet ma 29 liter (plus jedna dla krtani). Każda litera ma inną formę, w zależności od jej pozycji w słowie. Ta sama litera może wyglądać inaczej w zależności od tego, czy znajduje się przed czy po innej literze lub czy jest na początku czy na końcu słowa, co sprawia, że czytanie i pisanie jest dość trudne dla obcokrajowców. Jednakże, jeśli zapoznasz się z zasadami rządzącymi tymi odmianami, nie będą one już wydawać się tak niezwykłe i czytanie stanie się znacznie łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + piętnaście =