Komiksy – dlaczego warto je dawać swoim dzieciom do czytania?

Komiksy to świetny sposób, aby dzieci rozwijały swoje umiejętności czytania. Są również najlepszym sposobem na zapoznanie dziecka z postaciami i historiami, z którymi mogą się związać.

Manga to rodzaj japońskiego komiksu, który stał się popularny na całym świecie, zwłaszcza wśród nastolatków i młodych dorosłych. Oprócz tego, że manga jest zabawna, ma również walory edukacyjne i uczy dzieci cennych lekcji życia. Oto kilka powodów, dla których powinieneś pozwolić swojemu dziecku czytać mangę:

To dobre dla ich umiejętności czytania i pisania

Czytanie komiksów to dla dzieci łatwy sposób na rozwijanie umiejętności czytania i pisania. Wciągające historie często mają wciągającą fabułę z dużą ilością dialogów i dymków, co ułatwia dzieciom, które mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Komiksy zawierają również obrazki, które pomagają dzieciom szybko uczyć się nowych słów i poszerzać słownictwo!

Są zabawne!

Grafika w mandze jest często piękna i kolorowa, co czyni ją bardzo atrakcyjną dla młodych czytelników. Dzieci będą uwielbiać patrzeć na obrazki i czytać o przygodach i perypetiach różnych bohaterów!

Mogą uczyć pozytywnych wartości

Jedną rzeczą, którą uwielbiam w komiksach i mangach jest to, że zazwyczaj mają za sobą silne przesłania. Na przykład, jeśli spojrzysz na jakikolwiek komiks Marvela, czy przeglądając japońskie mangi, będą tam lekcje moralne dołączone gdzieś w opowieści. I chociaż te lekcje nie zawsze są oczywiste, to jednak są tam zawarte.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =