Modne dodatki do salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od wielu już lat cieszy się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Ceniony jest przede wszystkim za prostotę, dużą funkcjonalność, niezwykle przytulną atmosferę oraz naturalność. Jego wyróżniki to m.in. jasne ściany (najczęściej białe), geometryczne w formie meble, a zwłaszcza różnorodne dodatki, które sprawiają, że we wnętrzu panuje domowy nastrój. Jednym ze sklepów internetowych, w którym kupimy mnóstwo stylowych akcesoriów i elementów wyposażenia do salonu zaaranżowanego w omawianym stylu jest ibelo.pl.

Bez odpowiednich tekstyliów ani rusz

W salonie skandynawskim ogromną najważniejszą rolę odgrywają tekstylia w postaci barwnych poduszek zróżnicowanych pod względem formy (często w specyficzne norweskie wzory), obszerne koce i pledy wykonane z przyjemnych w dotyku i grubych materiałów (przydatne w chłodne dni), a także narzuty łóżkowe i chodniki podłogowe. Nie może też zabraknąć firanek i ciemnych, dosyć ciężkich zasłon, a ponadto rolet dzień noc, które wieczorami zapewnią nam pełną prywatność, a w ciągu dnia ochronią przed nadmiernym słońcem. Oprócz tego warto wyposażyć salon w liczne dodatki shabby chic, nawiązujące bezpośrednio do stylu retro. Mowa tutaj m.in. o postarzanych, niedomalowanych lub zrobionych z łączonych materiałów ramkach do zdjęć, figurkach, koszykach wiklinowych czy wszelkiego rodzaju pudełkach. Idealnymi akcesoriami do wnętrz urządzonych w skandynawskim stylu są także:

– dekoracyjne butelki (zielone, brązowe itp.)

– naturalne rośliny umieszczone w przezroczystych naczyniach wykonanych ze szkła, ewentualnie w kwadratowych, ceramicznych wazonach

– zegary ścienne z drewnianą lub kamienną tarczą

– stylowe lampiony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 7 =