Elementy, które ozdobią każdy ogród

Piękny i funkcjonalny ogród można stworzyć niezależnie od wielkości działki. Aby cieszył się on wyjątkowym klimatem, warto postawić na niebanalne dekoracje. Możliwości jest sporo, warto więc dokładnie przemyśleć ich aranżacje.

Donice do ogrodu — niebanalny dodatek

Aby stworzyć niepowtarzalny klimat w przydomowym ogrodzie, warto postawić dużą donicę do salonu w centralnym miejscu. Modele minimalistyczne o chłodnej i surowej konstrukcji to idealny pomysł na nowoczesny design. Idealnie skomponują się z ogrodowymi meblami wykonanymi z popularnego rattanu. Doniczki mogą też być podświetlane, co stworzy wyjątkowy nastrój w naszym ogrodzie po zachodzie słońca. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań mogą wybrać często spotykane donice drewniane, które doskonale komponują się z ogrodową roślinnością. Tworzą one ciepły, rustykalny klimat sprzyjający przytulnej atmosferze.

Fontanny ogrodowe — sposób na relaks

Szum wody działa relaksująco i uspokajająco, dlatego tak modne w ogrodach są oczka wodne z kamiennymi kaskadami. Szukając oryginalnych rozwiązań warto postawić również na nowoczesną fontannę. Zbiornik wodny nie musi być duży, więc to doskonała dekoracja nawet niedużego ogrodu. Co więcej, wilgotne powietrze, które znajduje się wokół fontanny sprzyja wzrostowi roślin, dzięki czemu ogród staje się jeszcze piękniejszy. Coraz bardziej popularne są fontanny w futurystycznych formach. Jedną z prostszych opcji jest misa z przelewającą się wodą albo kamienie ułożone w zagłębieniu, z których wytryskuje strumień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 3 =