Do czego służą pompy głębinowe?

Pompy głębinowe to urządzenia służące do czerpania wody ze studni lub wiertni. Służą głównie do podlewania ogrodów, ale ich zastosowanie rozciąga się na wszelkie zagadnienia wodno-kanalizacyjne. Pompy głębinowe są urządzeniami, które zasysają wodę z konkretnych głębokości i przepuszczają ją przez rury. Najczęściej służą do wykorzystywania wody ze studni lub też wody gruntowej. Dzięki tego typu pompom mamy możliwość uzyskania dostępu do czystej, nieoczyszczonej wody, która nie zawiera żadnych zanieczyszczeń.

Pompy głębinowe i ich rodzaje

Wyróżnia się pompy głębinowe jednofazowe, trójfazowe oraz przemysłowe. Dla klienta indywidualnego najlepsze będzie rozwiązanie jednofazowe, które jest tańsze i prostsze. Pompy głębinowe znajdują zastosowanie w sytuacji, kiedy nie ma możliwości podłączenia się do wodociągu, a także w przypadku, kiedy potrzebujemy podnieść wodę na większą wysokość. Pompy głębinowe podzielić możemy na dwie grupy:

– pompy tłokowe;

– pompy membranowe;

Urządzenie służące do przepompowywania i czerpania czystej wody z ujęcia głębinowego to właśnie pompy głębinowe Warszawa to miejsce, gdzie działa wielu specjalistów w tym zakresie. Urządzenie tego typu składa się z trzech elementów: czyli silnika, pompy i zbiornika hydroforowego. Pompy głębinowe są niezbędne w przypadku, gdy należy zapewnić dostarczenie wody do mieszkania czy gospodarstwa rolnego na terenie, który nie ma dostępu do sieci wodociągowej. Obecnie pompy mają bardzo duże zastosowanie i można je spotkać praktycznie wszędzie. Korzystając z pompy można również dostarczać wodę oraz usuwać ścieki czy inne ciecze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =