Ekologiczne oczyszczalnie ściegów – dlaczego ekologiczne?

Budowlanka
osrodek-wiedzy
Ekologiczne oczyszczalnie ściegów – dlaczego ekologiczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oczyszczanie ścieków jest niezbędne dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi, zwierząt i środowiska. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków mają za zadanie zdezynfekować i poddać recyklingowi większość wody, która trafia do naszych domów.

Sposób na recykling wody jest konieczny

Szacuje się, że około 30 procent całej wody zużywanej przez ludzi wraca do środowiska w postaci ścieków. Stanowi to poważny problem – oczekuje się, że w ciągu najbliższych 25 lat liczba ludności na świecie wzrośnie o kolejne 2 miliardy, a to spowoduje jeszcze większą presję na nasze ograniczone zasoby wody. Jeżeli nie opracujemy skutecznego systemu odzyskiwania czystej i niezanieczyszczonej wody, skutki mogą być tragiczne.

W jaki sposób działają?

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków https://biopolis.pl/kategoria-produktu/oczyszczalnie-sciekow/ to kompletny system oczyszczania ścieków bytowych, przemysłowych i gospodarczych. Głównym celem jest oczyszczenie wody tak, aby można ją było odprowadzić do naturalnych zbiorników wodnych, nie zanieczyszczając ich.

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków wykorzystują procesy biologiczne do oczyszczania ścieków, bez użycia szkodliwych substancji chemicznych. Stosowane procesy biologiczne nazywane są osadem czynnym lub filtrami trójdrożnymi, które umożliwiają wzrost mikroorganizmów w ciekłym medium. Mikroorganizmy te żywią się materią organiczną i przekształcają ją w nieszkodliwe produkty uboczne, takie jak dwutlenek węgla i para wodna. Składniki odżywcze mogą zostać wyodrębnione z biomasy i wykorzystane w innym miejscu jako nawozy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wybór płytek do łazienki
Wybór płytek do łazienki
Budowa domu, remont mieszkania, aranżacja wnętrz — każdy z nas z pewnością w jakimś etapie swojego życia spotkał lub spotka […]
Polecamy