Maszyny budowlane – istotne części na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie

Budowlanka
osrodek-wiedzy
Maszyny budowlane – istotne części na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maszyny i urządzenia budowlane to sprzęt, który zazwyczaj pracuje w bardzo wymagających warunkach. Place budowy to bowiem miejsca, gdzie panuje brud, kurz, a nierzadko również niekorzystne warunki atmosferyczne. Poza tym ich wiąże się z występowaniem dużego obciążenia, napięcia oraz tarcia, które długotrwale oddziałują na konkretne podzespoły, skracając ich żywotność. Niektóre części mogą zużywać się znacznie szybciej od innych, a to dlatego że ich zadania z reguły są dużo poważniejsze od tych związanych z resztą elementów. Z uwagi na to podczas zakupu maszyny budowlanej trzeba pamiętać o tym, aby te bardziej narażone na uszkodzenia części odznaczały się naprawdę dobrą jakością. Na które dokładnie powinno się zwrócić uwagę?

Jakie podzespoły są najważniejsze w maszynach budowlanych?

Na ciągłe obciążenia, a tym samym zwiększone zużycie wystawione są na przykład linki i cięgna sterujące, które mogą odpowiadać za prawidłowe działanie hamulców, sprzęgła, czy skrzyni biegów. Zupełnie podobna sytuacja ma miejsce w przypadku pasa klinowego, który cały czas podlega tarciom. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na te elementy, gdyż od ich jakości zależy właściwe i bezpiecznie działanie maszyny lub urządzenia. Oprócz nich warto wspomnieć o łożyskach, wałach napędowych, tulejach, drążkach kierowniczych, sworzniach, a także częściom wchodzącym w skład osprzętu roboczego. Będą to chociażby łyżki do koparek, czy też widły i zęby jakie spotkamy przykładowo w wózkach widłowych oraz ładowarkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć w kuchni kawosza?
Czego nie może zabraknąć w kuchni kawosza?
Kawa czy herbata? To zdecydowanie jedno z częstszych pytań, jakie pada w polskich domach, gdy pojawiają się goście. Miłośników obu […]
Polecamy