Właściwy wystrój? Nie bez odpowiedniego oświetlenia! Jak to zmienić?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Właściwy wystrój? Nie bez odpowiedniego oświetlenia! Jak to zmienić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli remontujesz lub zmieniasz wystrój, oświetlenie to świetny sposób na zmianę wyglądu i nastroju pomieszczenia. Jest to również jeden z najbardziej opłacalnych sposobów przekształcenia każdej przestrzeni, a także jeden z najłatwiejszych.

Banalnie proste i niezwykle wymagające

Oświetlenie może być tak proste, że potrafimy sprowadzić je do dodania nowej lampy do salonu lub tak złożone, jak instalacja kompletnego systemu elektrycznego w nowym domu. I choć prawdą jest, że można zmienić cały wygląd pokoju instalując nowoczesne lampy wiszące, wszystko najlepiej robić ostrożnie.

Źle zaplanowany schemat oświetlenia może sprawić, że dom będzie wydawał się zbyt ciemny lub zbyt jasny, a nawet może powodować problemy z bezpieczeństwem, a rachunki za prąd sprawią, że zrobi nam się słabo…

Lampy z energooszczędnymi żarówkami, warto?

Jeżeli mamy w salonie lampy wiszące, a posiadamy takie z pewnością, warto, aby zastosować w nich żarówki, które swoimi danymi i certyfikatami świadczą o wysokim stopniu energooszczędności i najlepiej, choćby dla samego zdrowia wzroku, aby były to żarówki LED-owe.

Energooszczędne żarówki są zaprojektowane tak, aby trwały dłużej niż tradycyjne żarówki, co oznacza, że mogą zaoszczędzić pieniądze na rachunku za prąd, a także zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 30 procent lub więcej w porównaniu ze standardowymi żarówkami.

Szacuje się, że wymiana pięciu 60-watowych żarówek na pięć CFL (kompaktowych lamp fluorescencyjnych) zmniejszy zużycie energii ponad 160 zł w ciągu dwóch lat i pozwoli na rzeczywistą oszczędność na przestrzeni lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie działania i rozwiązania oferują profesjonalne usługi poligraficzne?
Jakie działania i rozwiązania oferują profesjonalne usługi poligraficzne?
Usługi poligraficzne są naprawdę bardzo różnorodne. Podstawą w niemal każdej drukarni jest druk cyfrowy, umożliwiający szybką realizację, nawet przy niskim […]
Polecamy