Jak prawidłowo dobrać rękawice bokserskie?

Bez rękawic bokserskich każdy amator, jak i profesjonalny zawodnik sztuk walki, jest podobny do żołnierza bez karabinu. Jest to najważniejszy element wyposażenia, który jednak aby spełniał swoje funkcje w należyty sposób, musi być odpowiednio dobrany. Istnieje wiele czynników, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru rękawic. 

Rękawice bokserskie – co wiedzieć przy doborze?

Najważniejszy parametr rękawic, od którego przystępujemy do wyboru, jest ich waga, wiążąca się także z rozmiarem. Muszą one odpowiednio pasować do konkretnej dłoni i nie być ani za ciasne, ani zbyt luźne. Waga podawana jest w uncjach, co znacznie ułatwia sprawę. Rozgraniczony jest bowiem pewien umowny podział, wedle którego dobiera się rękawice. I tak rękawice o 10 uncjach będą doskonałym wyborem dla kobiet o małych dłoniach, a 12, dla pań o stosunkowo dużych i dla panów o stosunkowo małych dłoniach. Modele powyżej 14 uncji będą przeznaczone raczej dla zawodników płci męskiej. Naszym kryterium powinna być także jakość, o którą zadbamy wybierając sprzęt od doświadczonego producenta. Dobrym wyborem mogą okazać się chociażby rękawice bokserskie Fairtex, oferujące wszystkie poznane rozmiary.

Dodatkowo dobierając rękawice należy jasno określić do czego mają służyć, a także z jakiego materiału powinny być wykonane. Dzielą się bowiem na wykonane ze skóry naturalnej, syntetycznej, ale także tworzyw mieszanych. Ich przeznaczenie może mieć charakter treningowy, jak w przypadku rękawic przyrządowych, lub rywalizacyjny, jak za sprawą tych w ofercie podanego sklepu https://sport-progres.pl/28-rekawice-mma, przeznaczonych na walkę w sparingach i oficjalnych spotkaniach w wielu różnych sztukach walki. Czynników koniecznych do przemyślenia jest zatem dużo, więc zanim zdecydujesz się na zakup, weź pod uwagę wszystkie przedstawione aspekty i spokojnie rozważ każdą z opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 1 =