Wyposażenie kortów tenisowych – co powinno się tam znaleźć?

Tenis ziemny to dyscyplina sportu, która cieszy się w Polsce coraz to większą popularnością. Z każdym rokiem w kraju powstają nowe obiekty sportowe przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Profesjonalne wyposażenie kortu obejmuje szereg specjalistycznych sprzętów i urządzeń umożliwiających komfortową grę.

Sprzęt potrzebny do gry

Nawierzchnia kortu może być wykonana z naturalnej lub syntetycznej trawy, tworzyw sztucznych lub mączki ceglanej. Bez względu na rodzaj nawierzchni, do gry potrzebne są słupki tenisowe, na których rozciągnięta jest siatka. W zależności od potrzeb stosuje się słupki stacjonarne lub przenośne wykonane ze stali lub aluminium. Siatka z tworzyw sztucznych służy do oddzielenia pól zawodników. W przypadku kortów ziemnych konieczne będzie również zastosowanie gotowych zestawów linii pozwalających na wytyczenie pola gry. Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego kortu są też tablice wyników oraz meble tenisowe, takie jak krzesła sędziowskie, stoliki i ławki kortowe. Tego rodzaju akcesoria znaleźć można m.in. na stronie firmy http://www.robtenis.com.pl specjalizującej się w budowie, renowacji kortów oraz dostarczaniu elementów wyposażenia.

Narzędzia do konserwacji kortu

Korty z nawierzchnią trawiastą lub ziemną wymagają także regularnej konserwacji. Do tego celu potrzebny jest zakup odpowiedniego sprzętu. Do pielęgnacji naturalnej trawy niezbędna będzie kosiarka oraz walec utwardzający i wyrównujący podłoże. Podłoże syntetyczne wypełnione granulatem wymaga stosowania urządzenia, które pozwala na zebranie i równomierne rozprowadzenie wypełnienia. W przypadku kortów ziemnych konieczne jest użycie rozsiewacza do mączki ceglanej. Przydatny będzie również pojemnik na mączkę ułatwiający przechowywanie tego materiału. W celu uniknięcia nadmiernego kurzu stosuje się zraszacze nadające nawierzchni odpowiedniej wilgotności. Wyrównywanie i konserwację kortów tenisowych umożliwiają jedno i dwuwarstwowe maty drewniane lub aluminiowe. Elementem wyposażenia profesjonalnych obiektów sportowych są także szczotki do butów przeznaczone do różnych nawierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 15 =