Koncert w plenerze – jak zapewnić uczestnikom pełne bezpieczeństwo?

Organizator koncerty staje przed niemałym wyzwaniem. Musi nie tylko pilnować, aby impreza odbywała się wedle z góry ustalonego planu, ale również stoi na straży bezpieczeństwa wszystkich, którzy na nią przybyli. To trudne zadanie, które wymaga odpowiednio przygotowanego terenu działania. Na początek należy wydzielić miejsce, w którym będzie się odbywał koncert, i odseparować je od reszty przestrzeni plenerowej. Jak to zrobić? W sukurs przyjdą ogrodzenia tymczasowe, które powstały z myślą o tym zadaniu.

Wiele zastosowań dla ogrodzeń

Postawienie tymczasowego ogrodzenia to najlepszy sposób na wyraźnie oddzielenie przestrzeni koncertowej od reszty okolicznego terenu. Dzięki temu organizator ma pewność, że goście są zabezpieczeni przed ewentualnym wtargnięciem na imprezę niepowołanych osób, które mogą ze sobą nieść np. niedozwolone używki. Co więcej, tego typu bariera zapewnia, że nikt nie dostanie się na teren koncertu bez biletu. Dzięki temu zarówno występujący artyści, jak i goście, którzy zapłacili, będą potraktowani uczciwie. Jeśli chodzi o ogrodzenia tymczasowe Poznań jest miastem, w którym istnieje duży wybór tego typu barier.

Na koniec warto wspomnieć, że ogrodzenie może również pełnić rolę organizującą tłum. Z odpowiednio dobranych barierek da się utworzyć korytarze, którymi będą poruszali się goście. Można też za pomocą ogrodzeń wyraźnie oddzielić od siebie różne strefy koncertu. Ogrom zastosowań łączy się tutaj z wygodą, ponieważ tymczasowe ogrodzenia łatwo się montuje i demontuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =