Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny – jak skompletować wyprawkę?

Niemowlęta są znane z tego, że śpią przez większość czasu. I choć wszyscy rodzice dbają o ładny i przytulny pokój dziecięcy, niewielu myśli o bezpieczeństwie dziecięcego snu. Na co należy zwrócić uwagę?

Dzień w którym dowiadujecie się o ciąży to jeden z najpiękniejszych momentów jaki zdarza się w życiu. Towarzyszy temu wiele emocji. Od szczęścia i ekscytacji, aż do niepokoju i lekkiego zdenerwowania tym, czy na pewno jesteście gotowi do roli rodziców. Jednym z najważniejszych zadań jakie musicie wykonać w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy, od momentu pojawienia się dwóch kresek na teście, jest skompletowanie wyprawki. W tym artykule znajdziecie kilka przydatnych wskazówek, które warto zastosować przy robieniu zakupów.

Organizacja mieszkania

Jedną z największych zmian, jakie wprowadza nowy członek rodziny, są zmiany w mieszkaniu. Maleństwo wymaga zakupienia odpowiedniego wyposażenia. Przede wszystkim potrzebne będzie miejsce do schowania ubranek, do przewijania i do spania. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie komody z pojemnymi szufladami, której blat służyć może jako przewijak. Miejsce do spania również może pełnić dwie funkcje. Dzisiaj najbardziej popularne są łóżeczka niemowlęce z szufladą, które na początku pomagają przechowywać np. zapasową pościel, a po kilku miesiącach mogą służyć jako łatwo dostępne miejsce na zabawki.

Do szpitala, na spacer – odpowiednio do pory roku

Jak już jest gotowe miejsce do przechowywania niemowlęcych rzeczy w domu, pora te puste szuflady wypełnić. Najbardziej uniwersalnymi akcesoriami są te do kąpieli – tutaj każdy maluch potrzebuje tego samego (wanienka, kosmetyki, gąbeczki, delikatne ręczniki). Trochę inaczej sprawa ma się, jeśli chodzi o wyprawkę jaką zabiera się do szpitala, lub jaka jest potrzebna na spacer. Zbierając listę potrzebnych ciuszków i akcesoriów pamiętaj, aby kompletować je zgodnie z porą roku, w jakiej dziecko przychodzi na świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + dziesięć =