Buty wysokogórskie damskie – jak powinny być zbudowane?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Buty wysokogórskie damskie – jak powinny być zbudowane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Buty wysokogórskie to specjalna kategoria obuwia, która przeznaczona jest do uprawiania narciarstwa alpejskiego, wspinaczki wysokogórskiej, czy snowboardingu. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz dużą ilością dodatkowych elementów wzmacniających.

Cechy kluczowe

Buty wysokogórskie damskie, jak i męskie cechować powinna przede wszystkim wytrzymałość na bardzo niskie temperatury – od minus 10 do minus 40 stopni Celsjusza. Właśnie w tym celu posiadają one doskonałą izolację od wilgoci, wiatroszczelność i nieprzemakalność od strony zewnętrznej (waterproof) oraz ciepłą podszewkę wewnątrz.

Buty wysokogórskie damskie i męskie, różnią się od innych typów butów dużą twardością, co zapewnia im maksymalną trwałość i wytrzymałość. Konstrukcja takich butów również różni się od konwencjonalnych modeli – mają bardziej wydłużony kształt i szerszą podeszwę z bardziej wyrazistymi piętami. Aby alpiniści mogli bez problemu poruszać się po śliskich polanach i wzniesieniach, posiadają kolce na podeszwie w różnych punktach wzdłuż długości.

To nie są zwykłe tenisówki

Buty wysokogórskie damskie oraz męskie różnią się od zwykłych adidasów także tym, że nie mają sznurówek ani klamer po bokach, a jedynie dwa paski za piętą i jedną klamrę przed nią (tzw. system „quick”). Dzięki temu ich dopasowanie jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku klasycznych butów (traperów).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto wynająć specjalistę od organizowania eventów?
Dlaczego warto wynająć specjalistę od organizowania eventów?
Organizacja eventu, bez względu na jego charakter, jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Im większa liczba osób biorących w nim udział, tym zadanie […]
Polecamy