W jakim celu i gdzie stosuje się suszarnie do trocin?

Trociny są najpopularniejszym rodzajem biomasy wykorzystywanym podczas produkcji pelletu. Paliwo to jest używane do spalania w instalacjach grzewczych oraz specjalnie przystosowanych kominkach. Aby było możliwe użycie trocin, muszą być w odpowiedni sposób przygotowane. Należy je oczyścić, rozdrobnić oraz wysuszyć do określonego poziomu wilgotności. Można to osiągnąć przy zastosowaniu odpowiednio dobranych suszarni.

Różny sposób działania

Suszarnie pozwalają na optymalne przygotowanie trocin do dalszych etapów produkcji. Najpopularniejsze maszyny to suszarnie bębnowe. Pozwalają uzyskać dużą wydajność, ponadto zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Suszarnie taśmowe mają natomiast niższą temperaturę pracy oraz inny czynnik grzewczy. Zamiast gorącego powietrza wykorzystywana jest woda lub specjalny płyn grzewczy. Stosowane są też suszarnie aerodynamiczne, gdzie źródłem ciepła jest piec opalany drewnem lub pelletem. Wybór konkretnego rodzaju suszarni jest podyktowany wydajnością oraz możliwościami związanymi z lokalizacją maszyn w naszym gospodarstwie.

Ekologiczne ogrzewanie domu

Nowoczesne suszarnie do trocin są podstawą do stworzenia linii produkcyjnej pelletu. Na rynku dostępne są różne modele tego typu sprzętu, które można dostosować do swoich potrzeb. Spory wybór asortymentu znajdziemy pod adresem https://peletto.pl/.  Może być to doskonała okazja do rozpoczęcia ogrzewania domu w sposób ekologiczny – w oparciu w odnawialne źródła energii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =