Jak za sprawą zdjęć zachować wyjątkowe wspomnienia z pierwszego roku życia naszego dziecka?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Jak za sprawą zdjęć zachować wyjątkowe wspomnienia z pierwszego roku życia naszego dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najważniejszych kamieni milowych w życiu dziecka są jego pierwsze urodziny. To czas wielkiej radości i świętowania, ale jest też słodko-gorzki. Ten rok minął tak szybko! Jak możemy zachować wyjątkowe wspomnienia z pierwszego roku życia naszego dziecka poprzez zdjęcia?

Zacznij wcześnie

Im wcześniej zaczniesz robić zdjęcia, tym lepiej. Nie czekaj aż Twoje dziecko skończy roczek, aby zacząć dokumentować te wyjątkowe chwile. Zacznij od albumu lub scrapbooka, do którego możesz dodawać zdjęcia przez całe życie dziecka.

Rób dużo zdjęć 

Bądź kreatywny, używając różnych kątów i perspektyw. Rób dużo zbliżeń i zdjęć grupowych, a także zdjęć całego ciała (jak wyżej). Staraj się uchwycić każdy etap rozwoju dziecka, od siadania i raczkowania do chodzenia i mówienia, a także wszelkie pierwsze kroki, takie jak uśmiechanie się lub samodzielna zabawa. Nie zapominaj o świętach i innych specjalnych wydarzeniach – one również nadają się na wspaniałe fotografie! Dobrym pomysłem są również karty do zdjęć dla kobiet w ciąży, a więc zanim dziecko się urodzi, aby także uwiecznić te momenty, które poprzedzały narodziny naszego malucha i ten czas oczekiwania na jego przyjście.

Baw się z rekwizytami

Zabawki i kostiumy to świetne sposoby, aby uczynić sesje zdjęciowe bardziej zabawnymi zarówno dla Ciebie, jak i Twojego malucha! Będziesz miał więcej energii, ponieważ nie są tak zmęczone trzymaniem ich w miejscu przez długi czas, a dodatkowo łatwiej im współpracować, gdy są przebrane za pirata lub księżniczkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zajmowanie się księgowością firmy – samemu czy ze specjalistą?
Zajmowanie się księgowością firmy – samemu czy ze specjalistą?
Prowadzenie rachunkowości firmy często zabiera nam tak dużo czasu, że nie wystarcza już go na inne obowiązki. A przecież prowadząc […]
Polecamy