Jak wybrać fotelik odpowiedni do wzrostu i wagi dziecka?

Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością zastanawiasz się jak idealnie dopasować fotelik do wagi i wzrostu swojego dziecka. To bardzo ważne, aby bezpiecznie podróżować, a w razie stłuczki czy wypadku ponieść jak najmniejsze obrażenia. Dziecko podczas podróży powinno czuć się komfortowo, aby wycieczka odbyła się w spokojnej atmosferze.

Uniwersalny rozmiar fotelika nie istnieje…

Przepisy polskiego prawa mówią, iż należy przewozić dziecko w foteliku od momentu narodzin do 12 roku życia bądź osiągnięcia 150 cm wzrostu. Mając to na uwadze, inny fotelik będzie potrzebował noworodek a inny starsze już dziecko. Wiąże się to z wagą dziecka oraz z jego wzrostem. Foteliki dostępne w sklepach podzielone są na kilka przedziałów wagowych. Aby najlepiej dobrać fotelik do wzrostu i wagi swojego dziecka, warto zabrać go ze sobą do sklepu i pozwolić przymierzyć idealny fotelik. Dzięki temu można zapewnić idealne dopasowanie oraz maksymalny komfort podróży.

Dla noworodków dedykowane są foteliki z przedziałem 0-13 kg. Z wyglądu przypominają bujak i przeważnie montuje się je tyłem do kierunku jazdy. Szczególnie warto zainteresować się fotelikami samochodowymi 0-25 kg. Można nimi przewozić noworodki – również tyłem. Gdy dziecko podrośnie, przemontowuje się fotelik przodem do kierunku jazdy i może nim bezpiecznie podróżować starsze dziecko, aż do momentu osiągnięcia wagi 25 kg. Jest to najbardziej uniwersalny fotelik i starczy nam na długi okres czasu. Ostatni przedział to 15-36 kg. Są to foteliki montowane przodem do kierunku jazdy umożliwiające przewożenie dziecka we wskazanym przedziale wagowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =