Jak zaprojektować taras, aby cieszył oczy wszystkich domowników?

Urządzenie tarasu tak, aby stanowił przestrzeń relaksu i wspólnego spędzania czasu całą rodziną jest nie lada wyzwaniem. Idąc do sklepu budowlanego, często zaczynamy mieć jeszcze większe wątpliwości, co się sprawdzi, a co możemy sobie odpuścić. Kuszą też różne style i dekoracje, które niekoniecznie muszą wszystkim odpowiadać. Jak znaleźć złoty środek i zaprojektować taras, który spełni oczekiwania wszystkich domowników?

Miejsce, które zjednoczy rodzinę

Warto poświęcić trochę czasu, aby stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale także funkcjonalna. Z tarasu możemy korzystać od wiosny do późnej jesieni, dlatego przyda się coś, co osłoni nas nie tylko od słońca (parasol, markiza, zadaszenie), lecz również od wiatru. W tej roli dobrze sprawdza się roślinność. Rząd drzewek iglastych, które pomieszczą duże donice, może stanowić równie naturalną barierę chroniącą nas przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, ale też stanowić dekorację.

Przy urządzaniu tarasu warto wiedzieć, że równie ważne co miejsca do siedzenia i spożywania posiłków, jest miejsce do przechowywania m.in. poduszek, koców, zabawek czy lekkich dekoracji. W tym celu warto wykorzystać skrzynie, które pełnią również funkcję siedzisk. Dzięki temu zyskujemy miejsce dla dodatkowych gości, a także wygodny schowek. Warto zainwestować też w oświetlenie, które uprzyjemni spędzanie czasu na zewnątrz także w nocy. Jeśli zadbamy o wygląd i funkcjonalność tarasu będzie on stanowił miejsce wypoczynku zarówno dla małych, jak i dużych domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + dwadzieścia =