Drewniany dom – jakie akcesoria są w nim przydatne?

Domy drewniane są coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach. Przez pewien okres uważane były za mało ekonomiczne i nietrwałe, jednak obecnie nowoczesna technologia impregnacji drewna i ocieplenia sprawia, że każdy może sobie pozwolić na mieszkanie w tego typu budynku. Sprawdzamy co przyda się nam podczas życia w takim domu.

Ochrona drewna

Przede wszystkim, by budynek nie stracił na trwałości, dobrze jest regularnie malować go farbą, która zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi. Dobrze mieć jej zapas w piwnicy i w wolnym czasie po kawałku pokrywać nią cały dom. Jeśli będziemy to robić raz na dwa-trzy lata, to z pewnością będzie on na tyle trwały, że spokojnie przetrwa 100 lat i więcej.

Tutaj warto także wspomnieć o tym, że możemy dzięki takiej farbie nieco zmienić kolor elewacji, jeśli tylko będziemy chcieli. Jeśli do tego dołożymy stylowe lampy zewnętrzne, montowane na ścianach i oświetlające je, efekt będzie naprawdę przykuwał wzrok. Na https://elektromag.pl/ można zobaczyć ich duży wybór w różnorodnej stylistyce.

Bezpieczeństwo

Jak wiadomo, budynek drewniany jest nieco bardziej podatny na działanie ognia. Dlatego też nie można w nim dopuścić do pożaru. Wobec tego powinniśmy wyposażyć się w specjalne czujniki dymu, ognia oraz ulatniającego się gazu i czadu. Oprócz tego musimy też zadbać o działającą i sprawna instalację piorunochronową, aby w razie wyładowania atmosferycznego domownicy wewnątrz byli bezpieczni, a gdzieś nie pojawił się ogień. Należy też regularnie sprawdzać uszczelnienie kominów, by mieć pewność, że nie wydostają się z nich spaliny, a zwłaszcza iskry, na pomieszczenia mieszkalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =