Czym się charakteryzuje kredyt hipoteczny dla Sp. z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest dziś bardzo popularną formą prowadzenia biznesu. Właściciele nie ryzykują własnym majątkiem, co sprawia że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na tę formę działalności. Jak każdy rodzaj prowadzenia interesów, tak i spółkę należy odpowiednio finansować. Poza znanymi i lubianymi rozwiązaniami jak faktoring, leasing czy kredyt inwestycyjny, można skorzystać z kredytu hipotecznego, takiego jaki np. oferuje https://kaminski-finance.pl/oferta/kredyt-hipoteczny-dla-spolki/. Jego zabezpieczeniem jest nieruchomość. Daje to bankowi solidne podstawy sądzić, że kredytobiorca będzie wywiązywał się ze spłacania rat kredytu w terminie.

Idealna sytuacja dla banku występuje wtedy, gdy spółka ma w posiadaniu np. działkę pod zastaw której chce wziąć kredyt. Nie jest to jednak warunek konieczny. Można starać się o finansowanie na nieruchomość, którą spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma zamiar nabyć lub wybudować na posiadanym gruncie. Ogromną zaletą kredytu hipotecznego dla spółki jest zwiększenie zdolności kredytowej. Zwykle wynosi ona między 500 000 a 1 000 000 zł, w przypadku hipoteki górną wartość stanowi wartość nieruchomości (niekiedy nawet kilkanaście milionów zł).

Co w przypadku, gdy spółka nie dysponuje nieruchomością?

Nie oznacza to, że nie ma możliwości skorzystania z tej formy finansowania działalności. Można posiłkować się majątkiem któregoś z właścicieli spółki, czy działką osoby fizycznej. W takim przypadku należy jednak dysponować zgodą właściciela i prawem do zarządzania daną nieruchomością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =