W jakich pomieszczeniach warto położyć płytki?

Płytki to jedne z najpopularniejszych materiałów do pokrywania powierzchni płaskich. Znajdują szerokie zastosowanie w domowych pomieszczeniach, ponieważ charakteryzują się wysoką estetyką, a przy tym są odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Przy ich wyborze trzeba jednak zwracać szczególną uwagę na rodzaj – przede wszystkim ze względu na zróżnicowane właściwości użytkowe. Na przykład do przedpokoju idealnie pasują modele o 5 klasie ścieralności, imitujące naturalny kamień lub drewno. Znajdziemy je w ofercie sklepu online na https://domus-sklep.pl/3352-korytarz-i-przedpokoj.

Wiele zależy od wnętrza

Nie istnieją produkty w pełni uniwersalne. Nie inaczej jest z płytkami, które powinny być zawsze dobierane z uwzględnieniem konkretnego pomieszczenia w domu. Mogą być z powodzeniem zamontowane m.in. w kuchni. Przebywamy w niej zazwyczaj dosyć często i intensywnie eksploatujemy przygotowując rozmaite posiłki, dlatego jest narażona zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i zabrudzenia. W związku z powyższym zaleca się tutaj płytki o stosunkowo wysokim poziomie wytrzymałości, jak najniższej nasiąkliwości i odporności na substancje chemiczne. Muszą być też koniecznie łatwe w czyszczeniu oraz antypoślizgowe. Nie są z pewnością wskazane typowe, ceramiczne wersje polerowane.

Do łazienki, czyli wnętrza odznaczającego się wyjątkowo dużym poziomem wilgotności, pasują zwłaszcza płytki odporne na działanie kwasów i zasad. Jeśli zaś chodzi o salon, to postawmy raczej na eleganckie, duże modele emitujące naturalne drewno (np. terakota szkliwiona). Płytki można też oczywiście położyć na balkonie czy tarasie. W tym przypadku doskonale poradzą sobie wersje słabo nasiąkliwe i mrozoodporne, takie jak choćby gres szkliwiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 2 =