Jak urządzić komfortową przestrzeń w swoim ogrodzie?

Ogród to doskonałe miejsce na relaks i odpoczynek. Warto jednak pomyśleć o tym, jak sprawić, by ogród był bardziej komfortowy, zwłaszcza jeśli mieszkasz w gorącym klimacie. Oto kilka wskazówek, jak urządzić wygodną przestrzeń w ogrodzie:

Rośliny dające cień

Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym panują wysokie temperatury, najlepiej jest mieć rośliny dające cień. Drzewa zapewniają cień, co jest bardzo przydatne w gorące letnie miesiące, gdy chcesz odpocząć na świeżym powietrzu. Drzewa nadają również fakturę krajobrazowi i zapewniają trochę prywatności, jeśli wybierzesz drzewo o dużych liściach lub gałęziach, które wychodzą poza linię posesji na podwórko innej osoby. W razie potrzeby możesz posadzić pod nimi krzewy, aby zapewnić sobie dodatkową prywatność lub po prostu coś miłego do oglądania, gdy siedzisz pod drzewem i cieszysz się przyrodą z rodziną lub przyjaciółmi! W kwestii zapewnienia cienia można też dodać parasole lub parasolki.

Użyj mat wiklinowych

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na stoły i krzesła, możesz wykorzystać maty wiklinowe jako podnóżki lub siedziska. Wystarczy położyć je na dowolnej wolnej powierzchni i siedząc na nich oglądać telewizję! Ponadto można je wykorzystać jako dodatkowe ogrodzenie ogrodu, które pozwoli stworzyć swój własny, przytulny kącik. Może do tego posłużyć mata wiklinowa 150×500, jak w innym mniejszym lub większym rozmiarze.

Dodaj poduszki i koce

Dodanie poduszek i koców sprawi, że leżakowanie na świeżym powietrzu będzie wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej! Możesz nawet dodać poduszki zewnętrzne, które pasują do istniejącego zestawu mebli, aby dobrze komponowały się z ogólnym wyglądem ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =