Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając dla siebie pościel?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając dla siebie pościel?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając dla siebie pościel należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim należy się kierować własnym komfortem i poczuciem estetyki. Jeśli pościel będzie użytkowana wyłącznie przez nas, możemy sobie na to bez obaw pozwolić. Pierwszą i najważniejszą cechą jest materiał. Wiele osób decyduje się na spanie nago, dlatego skóra ma bezpośredni kontakt z tkaniną. To oznacza, że powinna być delikatna dla skóry i zminimalizować ryzyko podrażnień. Takie właściwości prezentują przede wszystkim materiały naturalne takie jak bawełna czy len. Dodatkową zaletą lnu jest jego lekkość i przewiewność, która sprawdza się w czasie letnich upałów. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować w lecie z kołdry, ale cenią sobie komfort cieplny. Z kolei zimą dużo lepsza będzie flanela, która jest grubszym gatunkiem bawełny, a przez to przyjemnie otula i zapewnia ciepło. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Pamiętaj o rozmiarze

Pościel 180 x 200 to najczęściej wybierany rozmiar dla łóżek dwuosobowych, w związku z tym lepiej sprawdzi się w większej sypialni. Natomiast 140 x 200 to wymiary, które pasują do łóżka pojedynczego. Niektóre osoby decydują się na zakup większej pościeli, ponieważ cenią sobie komfort i możliwość owinięcia się dokładnie. Wszystko zależy zatem od indywidualnych potrzeb. Na koniec warto zwrócić uwagę na kolor i wzory pościeli, które powinny pasować do wystroju sypialni, ale też sprzyjać komfortowi w czasie snu. Lepiej wybrać neutralne, stonowane kolory, które uspokajają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki wpływ na życie człowieka ma zanieczyszczone powietrze?
Jaki wpływ na życie człowieka ma zanieczyszczone powietrze?
Na co dzień często oddychamy powietrzem, które bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Zawiera ono m.in. mikroskopijne cząsteczki […]
Polecamy