Jak dopasować łóżko do pokoju dziecięcego?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Jak dopasować łóżko do pokoju dziecięcego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komfort snu jest szczególnie ważny w przypadku dzieci. To podczas nocnego wypoczynku maluchy regenerują siły i najszybciej rosną, dlatego powinniśmy wybrać dla nich odpowiednie łóżko. Po pierwsze model musi być dostosowany do wieku. Dla niemowlaków najlepiej sprawdzą się wersje ze szczebelkami i dosyć twardym materacem z włókien bambusowych. Przedszkolaki oraz młodzież szkolna mają już dużo większy wybór. Łóżka dla dzieci starszych znajdziemy w bardzo wielu wersjach kolorystycznych. Niektóre z nich możemy wydłużać, dostosowując do rosnącego malca, inne natomiast są doskonałym rozwiązaniem dla rodzeństwa mieszkającego w jednym pokoju. To, na jaki model się zdecydujemy, zależy od przestrzeni, którą mamy do dyspozycji oraz wymogów estetycznych.

Najważniejsze cechy łóżka dla dziecka

Ramy dostosowane do potrzeb najmłodszych charakteryzują się zazwyczaj niższymi nogami, dzięki czemu maluszki nie mają problemu z dostaniem się do łóżka. Najlepiej, jeśli stelaż jest wykonany z materiałów odpornych na dziecięce zabawy w postaci gwałtownych podskoków oraz przepychanek. Dobrze we wnętrzach naszych pociech sprawdzi naturalne drewno pomalowane na kolor dostosowany do wystroju. 

Jeśli w jednym pomieszczeniu ma spać dwójka dzieci, a nie chcemy kupować łóżka piętrowego, dobrym rozwiązaniem będą ramy podwójne takie jak te oferowane na https://mebledospania.pl/64-lozka-dzieciece-podw%C3%B3jne, które pozwalają na ukrycie materacy pod powierzchnią pojedynczego miejsca do spania. Ta opcja da nam możliwość zaoszczędzenia cennej dla maluchów przestrzeni do zabawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przy użyciu jakich rozwiązań dla domu, możemy zaoszczędzić na jego ogrzewaniu?
Przy użyciu jakich rozwiązań dla domu, możemy zaoszczędzić na jego ogrzewaniu?
Odpowiednio wykonana termoizolacja budynku zapewnia niski koszt ogrzewania, ale jeśli wentylacja w naszym domu nie działa dobrze, może okazać się, […]
Polecamy