Catering dla wegan – co można w nim znaleźć

Liczba wegan zwiększa się systematycznie, także w Polsce. Co za tym idzie ich potrzeby częściej dostrzegają firmy cateringowe. Wiele z nich za punkt honoru stawia sobie opracowanie menu, będącego odpowiedzią nawet na tak restrykcyjne wymagania jak te związane z dietą wegańską. Co ciekawe, catering dla wegan wcale nie musi być nudny czy niezdrowy, a ciekawe możliwości menu można znaleźć m.in. tu: http://zryjzdrowocatering.com/oferta/.

Składniki diety wegańskiej

Do przygotowania potraw wegańskich potrzebna jest szeroka wiedza. Nie tylko na temat produktów niedozwolonych w diecie wegańskiej, ale także w kwestii tworzenia optymalnego menu. Priorytetem pozostaje tu opracowanie menu, które uzupełni niedobory witamin i minerałów, a jednocześnie dostarczy prawidłowe proporcje składników odżywczych. Wegański catering dietetyczny opiera się przede wszystkim na owocach, warzywach oraz zbożach. Stanowią podstawę codziennego żywienia osób na diecie wegańskiej. Poza tym grzyby, orzechy, rośliny strączkowe i oleiste. Źródłem węglowodanów poza wspomnianymi owocami jest też cukier.

Catering wegański

Skorzystanie z profesjonalnego cateringu to sposób na odpowiedzialne i bezpieczne wdrażanie diety wegańskiej. Zmiana nawyków żywieniowych na własną rękę nie jest zbyt rozsądna, zwłaszcza jeżeli na co dzień nie ma się czasu na komponowanie pełnowartościowego menu. Większość firm cateringowych współpracuje z dietetykami, którzy dbają o opracowanie codziennego jadłospisu klientów. Jest on bezpieczny nawet w przypadku diety wegańskiej, w której nie brakuje zakazów. Dotyczą one mięsa, a także produktów pochodzenia zwierzęcego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 6 =