Czym i jak dezynfekować dłonie?

Dbanie o czystość dłoni jest jednym z podstawowych warunków pozbywania się tysięcy zarazków i wirusów, które możemy bezwiednie przenosić z miejsca na miejsce. Aby mieć pewność, że dłonie są należycie umyte i odkażone, należy nie tylko stosować przeznaczone do tego preparaty, ale również poświęcić odpowiednio dużo czasu na ich mycie, które należy przeprowadzać dokładnie, nie pomijając żadnych miejsc. Stosowanie się do tych zaleceń pozwoli nam cieszyć się zdrowiem i uniknąć wielu chorób.

Dbanie o czystość i higienę

Jeśli chodzi o higienę rąk, możemy postawić albo na płyn odkażający, albo na tradycyjne mydło i bieżącą wodę. Chociaż pierwszy sposób można stosować praktycznie bez dodatkowego mycia rąk oraz w każdym miejscu, to jednak po przyjściu do domu warto zadbać o odpowiednie mycie. Aby je przeprowadzić, należy dokładnie namydlić i umyć wierzchy dłoni, jak i ich wewnętrzną stronę, nie zapominając o przestrzeniach między palcami. Sugeruje się, żeby nasze mycie dłoni trwało przynajmniej 30 sekund.

W przypadku różnych płynów odkażających nie ma konieczności mycia, ponieważ składają się one z dużej mierze z alkoholu etylowego, który skutecznie zabija większość bakterii. Obecność alkoholu sprawia również, że naniesiony na dłonie płyn szybko się wchłania i już po chwili skóra jest sucha. Jeśli decydujemy się na wybór jakiegoś środka tego typu, warto sprawdzić, jaka jest jego zawartość alkoholu. Dobrym produktem jest ten, który znajdziemy na stronie https://neness.pl/plyn-antybakteryjny-antywirusowy-dezynfekcja-odkazanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + pięć =