Co powinno znaleźć się w każdym magazynie?

Pieniądze i biznes
osrodek-wiedzy
Co powinno znaleźć się w każdym magazynie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyn to zdecydowanie jedno z najważniejszych miejsc w każdym przedsiębiorstwie. Od jego sprawnego funkcjonowania zależy bowiem w dużej mierze to, czy klienci będą otrzymywali zamówione towary na czas, a także w nienaruszonym stanie. Niezwykle istotną rolę w magazynie odgrywa odpowiednie wyposażenie, gdyż dzięki niemu praca zatrudnionych osób jest wyjątkowo wydajna. Wszelkie niezbędne meble, urządzenia i akcesoria magazynowe można znaleźć np. w sklepie internetowym Magazynuj PL.

Bez regałów i wózków widłowych ani rusz

Podstawowym elementem wyposażenia każdego magazynu są regały, dostosowane do rodzaju składowanych na nich towarów. Najlepiej sprawdzają się modele metalowe, gdyż są wytrzymałe, odporne na korozję i czynniki chemiczne oraz wyjątkowo praktyczne. Do przechowywania wyrobów stosuje się także różne pojemniki, kosze siatkowe czy skrzyniopalety. Powszechnie wykorzystywanymi sprzętami są natomiast bezpieczne i ergonomiczne wózki widłowe – m.in. ręczne, elektryczne, spalinowe, gazowe, z wysięgnikiem, boczne czy z dodatkową łyżką do towary sypkiego. Dzięki nim transportowanie ciężkich palet z miejsca na miejsce oraz układanie ładunków na półkach nie stanowi większego problemu. Ważną rolę w każdej przestrzeni magazynowej odgrywają ponadto znaki ostrzegawcze (w tym ewakuacyjne), które zwiększają bezpieczeństwo pracowników, a dodatkowo sprawiają, że znacznie szybciej mogą oni odnaleźć konkretne towary. Pozostałe niezbędne elementy wyposażenia to:

– pojemniki na odpady przemysłowe

– palety – np. drewniane, plastikowe, słupkowe

odbojnice gumowe (rampowe, narożnikowe, drzwiowe itp.), słupki przestawne i barierki ochronne

– lustra magazynowe – pozwalające na bezkolizyjne poruszanie się po hali

– szafki przegródkowe – do przechowywania rzeczy osobistych (dokumentów, kluczy, portfeli, telefonów) i narzędzi 

– drukarki etykiet, wagi, profesjonalne czytniki kodów kreskowych

– materiały zabezpieczające – w postaci folii stretch i bąbelkowej, taśmy klejącej

– bandownice i dyspensery – przydatne przy pakowaniu towarów

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zrobić, by niemowlę czuło się przy Tobie bezpiecznie?
Co zrobić, by niemowlę czuło się przy Tobie bezpiecznie?
Pojawienie się na świecie nowej maleńkiej istoty zawsze wzbudza ogromne emocje związane z jej opieką, pielęgnacją i bezpieczeństwem. Każdy troskliwy […]
Polecamy