Co powinno znaleźć się w każdym magazynie?

Pieniądze i biznes
osrodek-wiedzy
Co powinno znaleźć się w każdym magazynie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyn to zdecydowanie jedno z najważniejszych miejsc w każdym przedsiębiorstwie. Od jego sprawnego funkcjonowania zależy bowiem w dużej mierze to, czy klienci będą otrzymywali zamówione towary na czas, a także w nienaruszonym stanie. Niezwykle istotną rolę w magazynie odgrywa odpowiednie wyposażenie, gdyż dzięki niemu praca zatrudnionych osób jest wyjątkowo wydajna. Wszelkie niezbędne meble, urządzenia i akcesoria magazynowe można znaleźć np. w sklepie internetowym Magazynuj PL.

Bez regałów i wózków widłowych ani rusz

Podstawowym elementem wyposażenia każdego magazynu są regały, dostosowane do rodzaju składowanych na nich towarów. Najlepiej sprawdzają się modele metalowe, gdyż są wytrzymałe, odporne na korozję i czynniki chemiczne oraz wyjątkowo praktyczne. Do przechowywania wyrobów stosuje się także różne pojemniki, kosze siatkowe czy skrzyniopalety. Powszechnie wykorzystywanymi sprzętami są natomiast bezpieczne i ergonomiczne wózki widłowe – m.in. ręczne, elektryczne, spalinowe, gazowe, z wysięgnikiem, boczne czy z dodatkową łyżką do towary sypkiego. Dzięki nim transportowanie ciężkich palet z miejsca na miejsce oraz układanie ładunków na półkach nie stanowi większego problemu. Ważną rolę w każdej przestrzeni magazynowej odgrywają ponadto znaki ostrzegawcze (w tym ewakuacyjne), które zwiększają bezpieczeństwo pracowników, a dodatkowo sprawiają, że znacznie szybciej mogą oni odnaleźć konkretne towary. Pozostałe niezbędne elementy wyposażenia to:

– pojemniki na odpady przemysłowe

– palety – np. drewniane, plastikowe, słupkowe

odbojnice gumowe (rampowe, narożnikowe, drzwiowe itp.), słupki przestawne i barierki ochronne

– lustra magazynowe – pozwalające na bezkolizyjne poruszanie się po hali

– szafki przegródkowe – do przechowywania rzeczy osobistych (dokumentów, kluczy, portfeli, telefonów) i narzędzi 

– drukarki etykiet, wagi, profesjonalne czytniki kodów kreskowych

– materiały zabezpieczające – w postaci folii stretch i bąbelkowej, taśmy klejącej

– bandownice i dyspensery – przydatne przy pakowaniu towarów

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Małe dodatki, dzięki którym będziesz prezentować się elegancko
Małe dodatki, dzięki którym będziesz prezentować się elegancko
Zadaniem dodatków jest podkreślanie stylizacji, czasami z ich pomocą można nawet zmienić jej charakter. W tej roli najlepiej sprawdzają się […]
Polecamy