Jaki rodzaj masażu wybrać? Kompletny poradnik

Masaż pomaga odprężyć się i zniwelować stres, poprawić krążenie i zakres ruchu. Może również pomóc w przyspieszeniu procesu gojenia się urazów. Masaże mogą być wykonywane zarówno na twarzy, jak i na ciele, w zależności od tego, czego szukasz.

Rodzaje masaży

  • Masaż aromaterapeutyczny. Ten rodzaj masażu wykorzystuje w masażu pachnące olejki, balsamy i żele. Może być wykonywany przy użyciu produktów do aromaterapii, lub innych form leczenia, takich jak akupunktura czy refleksologia.
  • Masaż tkanek głębokich. Masaż tkanek głębokich skupia się na głębszych warstwach mięśni i tkanki łącznej (ścięgna i więzadła), a nie tylko na powierzchownych warstwach mięśni. Jest on przeznaczony do leczenia przewlekłego bólu i urazów, a także problemów związanych z brakiem równowagi mięśniowej, takich jak zła postawa lub napięcie mięśni spowodowane powtarzającą się aktywnością fizyczną (np. siedzeniem przy komputerze).
  • Masaż gorącymi kamieniami. Gorące kamienie są umieszczane wzdłuż pleców w różnych punktach w czasie sesji, co może pomóc złagodzić napięcie w napiętych mięśniach i powiązanych punktach bólowych poprzez zwiększenie krążenia i złagodzenie skurczów mięśni. Masaże gorącymi kamieniami są zwykle wykonywane pod koniec sesji leczenia, aby zwiększyć krążenie, więc zaleca się zaplanowanie ich pod koniec czasu wizyty, jeśli to możliwe.
  • Masaż szwedzki: Masaż szwedzki polega zazwyczaj na wywieraniu delikatnego nacisku na różne części ciała za pomocą długich, płynnych ruchów z użyciem balsamu lub kremu na bazie oleju o temperaturze od 32°C do 39°C. Masaże szwedzkie są często zalecane przez lekarzy i terapeutów fizycznych w celu złagodzenia stresu, niepokoju i bólu.
  • Masaż dla par: Masaż dla par to świetny sposób na relaks i odprężenie się z partnerem. Możesz uzyskać masaż aromaterapeutyczny lub masaż gorącymi kamieniami w spa lub ośrodku, a także w niektórych saunach. Jeśli interesują Cię masaże dla par Warszawa oferuje wiele rodzajów masaży w różnych ośrodkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 8 =