Co to jest spirulina w proszku i do czego się ją stosuje?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Co to jest spirulina w proszku i do czego się ją stosuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poprawia zdrowie, urodę i jest naturalnego pochodzenia. Mowa o spirulinie, która wykazuje niezwykłe właściwości. Czym więc dokładnie spirulina sproszkowana i jakie ma zastosowanie?

Spirulina to nic innego jak sproszkowane algi morskie. Charakterystyczny jest dla nich zielonkawy kolor i specyficzny morski zapach. Uznawana jest za jedną z nielicznych roślin istniejących na świecie, która łączy w sobie tak wiele wartościowych składników pochodzenia naturalnego. Spirulina charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów oraz enzymów. Jest także źródłem wielu witamin i minerałów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Posiada także chlorofil, dostarczający tlenu do komórek.

Spirulinę stosować można zarówno wewnętrznie, jak i też w pielęgnacji ciała czy włosów. W przypadku suplementacji, najlepszym sposobem jest dodawanie spiruliny do koktajlów lub picie bezpośrednio rozrobioną w wodzie. Wystarczy jedna łyżeczka dziennie, aby poczuć niezwykłe właściwości tej rośliny.

Natomiast do pielęgnacji urody, spirulinę można stosować jako dodatek do maseczek. Wystarczy zmieszać spirulinę z odpowiednią ilością wody, aby powstała papka, którą można będzie nałożyć na skórę. W ten sposób cera stanie się promienna i ujednolicona. Algi te pozwalają także na dokładne oczyszczenie skóry, przeciwdziałają powstawaniu zaskórników i zwężają rozszerzone pory. Spirulina ze względu na zawartość protein, doskonale wpływa także na kondycję włosów. W tym celu można niewielką ilość dodać do ulubionej maski, a następnie nałożyć na długość włosów.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym Fundacja Long Life.

Szukasz witaminy B complex w kapsułkach? Sprawdź ofertę sklepu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie regiony warto odwiedzić na Bliskim Wschodzie?
Jakie regiony warto odwiedzić na Bliskim Wschodzie?
Bliski Wschód to obszar, który co roku przyciąga wielu turystów. Jest to region geograficzny, który obejmuje państwa położone na styku […]
Polecamy