Co to jest spirulina w proszku i do czego się ją stosuje?

Poprawia zdrowie, urodę i jest naturalnego pochodzenia. Mowa o spirulinie, która wykazuje niezwykłe właściwości. Czym więc dokładnie spirulina sproszkowana i jakie ma zastosowanie?

Spirulina to nic innego jak sproszkowane algi morskie. Charakterystyczny jest dla nich zielonkawy kolor i specyficzny morski zapach. Uznawana jest za jedną z nielicznych roślin istniejących na świecie, która łączy w sobie tak wiele wartościowych składników pochodzenia naturalnego. Spirulina charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów oraz enzymów. Jest także źródłem wielu witamin i minerałów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Posiada także chlorofil, dostarczający tlenu do komórek.

Spirulinę stosować można zarówno wewnętrznie, jak i też w pielęgnacji ciała czy włosów. W przypadku suplementacji, najlepszym sposobem jest dodawanie spiruliny do koktajlów lub picie bezpośrednio rozrobioną w wodzie. Wystarczy jedna łyżeczka dziennie, aby poczuć niezwykłe właściwości tej rośliny.

Natomiast do pielęgnacji urody, spirulinę można stosować jako dodatek do maseczek. Wystarczy zmieszać spirulinę z odpowiednią ilością wody, aby powstała papka, którą można będzie nałożyć na skórę. W ten sposób cera stanie się promienna i ujednolicona. Algi te pozwalają także na dokładne oczyszczenie skóry, przeciwdziałają powstawaniu zaskórników i zwężają rozszerzone pory. Spirulina ze względu na zawartość protein, doskonale wpływa także na kondycję włosów. W tym celu można niewielką ilość dodać do ulubionej maski, a następnie nałożyć na długość włosów.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym Fundacja Long Life.

Szukasz witaminy B complex w kapsułkach? Sprawdź ofertę sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =