Kardiolog – jakie schorzenia leczy?

Kardiolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu i zarządzaniu chorobami serca i naczyń krwionośnych.

Kardiolog może leczyć wiele warunków związanych z sercem, w tym:

Zawał serca

Jest to nagły przypadek medyczny, w którym Twoje serce nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi. Atak serca może być spowodowany przez chorobę wieńcową.

Problemy z zastawkami serca 

Zastawki w sercu utrzymują przepływ krwi we właściwym kierunku. Z czasem mogą one ulec uszkodzeniu lub rozszczelnieniu, powodując przepływ krwi w niewłaściwym kierunku i wywołując inne problemy.

Wrodzone wady serca i nieprawidłowości 

Są to warunki obecne przy urodzeniu, które wpływają na strukturę i funkcję serca, takie jak otwory w sercu, nieprawidłowe połączenia między komorami serca i nieprawidłowe zastawki.

Arytmia (nieregularne bicie serca)

Nieprawidłowe rytmy występują, gdy impulsy elektryczne, które kontrolują bicie serca, odbiegają od normy i powodują, że serce bije zbyt szybko, zbyt wolno lub w nieregularny sposób. Arytmia może prowadzić do nagłego zatrzymania krążenia, jeśli nie jest szybko leczona.

Niewydolność serca

Występuje wtedy, gdy osłabione serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi, aby zaspokoić potrzeby organizmu, co zmniejsza jego zdolność do dostarczania bogatej w tlen krwi do tkanek w całym organizmie – w tym ważnych organów, takich jak mózg i nerki.

Jeśli masz potrzebę skorzystania z usług specjalisty, to koniecznie sprawdź: http://magdalena-drozdz-klimczyk.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =