Jak zmienić złe nawyki żywieniowe?

Otyłość to coraz większy problem również wśród Polaków. Szybki tryb życia, nadmiar obowiązków zawodowych oraz domowych nie sprzyjają myśleniu o zdrowiu. Na szczęście rosnąca wciąż świadomość konsumentów powoduje, że sięgamy częściej po zdrowe i mniej przetworzone produkty. Zazwyczaj jednak to za mało, by udało się poprawić wyniki badań lub zgubić zbędne kilogramy. Zmiana nawyków żywieniowych wymaga odpowiedniej motywacji, samozaparcia oraz pomysłów na pożywne i dobrze zbilansowane posiłki. W internecie znajdziemy mnóstwo pomysłów na dietę, aczkolwiek lepiej postawić na pomoc profesjonalisty.

W czym może pomóc nam dietetyk

Przede wszystkim, warto zacząć od tego, że nikt nie zna się na żywieniu tak dobrze, jak dietetyk. Profesjonalista, którego znajdziemy np. na stronie: https://flejszar-olszewska.pl/ zacznie od małego wywiadu dotyczącego naszego zdrowia oraz nawyków żywieniowych. Informacje, które pozyska w ten sposób, są niezbędne do stworzenia dedykowanej dla nas diety.

Dietetyk weźmie pod uwagę tryb życia, aktywność oraz to, co znajdowało się dotychczas w naszej lodówce. Ważne jest, by poinformować specjalistę z zakresu odżywiania o naszych preferencjach smakowych. Dzięki temu unikniemy jadłospisu, który będzie wymagał od nas dużych wyrzeczeń, jak również zjadania rzeczy nielubianych przez nas. Tak skomponowane menu oraz kontrola ze strony profesjonalisty pozwoli na osiągnięcie upragnionego rezultatu i uniknięcie efektu jojo. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy dietetyk nie zmieni naszego nastawienia do jedzenia, jeśli sami nie włożymy w to odrobiny wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + siedem =